Makyajla Gözleri Büyütme

Makyajla Gözleri Büyütme

Gözleri daha büyük gösterebilmek için en çok kullanılan hilelerden bir tanesi tabii ki gözlerin iç kısımlarına gümüş rengi veya ışıltılı farlar uygulamak. Bu farlar, gözün iç kısmını biraz daha belirsiz hale getireceklerdir ancak bu esnada daha koyu renge boyadığınız dış kısmının öne çıkmasını sağlayacaklardır. Dolayısıyla beklenmedik şekilde daha büyük ve geniş bir göze sahip olduğunuz izlenimini karşı tarafta uyandırabilirsiniz.

Koyu renk göz altı makyaj uygulamaları da gözlerin daha büyük görünmesine yardımcı olur ancak bu konuda zaman zaman hatalar yapılabiliyor. Zira beyaz tenlilerin çok koyu, kahverengi veya siyah göz makyajı yapmaları gözleri biraz fazla geri plana atabiliyor ve bu yüzden beyazların koyu mavi gibi renkli seçenekleri tercih etmeleri, esmer olanların ise kahverengi tonlarını kullanmaları iyi olacaktır. Sürme çekilmiş gibi bir görünüm için siyah da kullanabilirsiniz ancak onu günlük yaşamınızda uygulamanız yerine özel günlere saklamanız sizin için daha iyi olacaktır.

Göz kalemini hem üst hem de alt kısma uygulayarak daha büyük gözlere kavuşmak da mümkün ancak bu noktada far kullanımınıza dikkat etmeyi ve hem farı hem de maskarayı çok fazla abartmamayı unutmayın. Hepsinin birden yoğun kullanımı gözlerinize çok fazla dikkat çekmenizi sağlayacaktır ve bu durumda gözlerinizin küçük olduğu belli olacaktır. Buradaki amacımız hem gözlerin çok fazla öne çıkmasını engellemek hem de büyük oldukları algısını yaratmak. Eğer gözlere çok dikkat çekerseniz ufak oldukları bir süre sonra farkedilecektir ve bu istemediğimiz bir şey.

Göz renklerinizi geçişli şekilde uygulamanız ve tüm göz çevresine aynı rengi uygulamamanız da çok önemli. Gözünüzün iç kısımlarına açık renkler, dış kısımlarına ise koyu renkler uygulamanız daha güzel ve geniş görünmeleri hususunda size yardımcı olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN