Lenovo’nun Hindistan Çıkarması – Lenovo A6000

 

Bildiğiniz gibi Lenovo dünyada ki en büyük 3. telefon üreticisi markadır. Lenovo işte tam da ismine ve statüsüne yakışan bir ilke imza attı. Şimdi okuyacağınız rakam sizi şaşırtabilir ama Lenovo yeni çıkardığı A6000‘i Hindistan’da piyasaya sürdükten 3 saniye sonra satış rakamları 20.000’i buldu. Lenovo bu rakamı resmi Twitter hesabından duyurdu.

Lenovo’nun Hindistan üzerinde kurduğu çok başarılı bir ticaret stratejisi var. Yine bildiğiniz üzere Lenovo, Motorola’yı satın almıştı. Bu satın alma işinden sonra Motorola marka cep telefonlarını, Hindistan’da anlaştığı online satış sitelerinden satışa sundu ve ciddi kâr elde etti. Bu stratejiyi bölgede pekiştiren Lenovo ABD’de 169 dolara sattığı A6000‘i Hindistan’da ise 113 dolara satıyor.

Cihazın basitçe teknik özellikleri ise şöyle; 5 inç HD IPS ekranı bulunuyor. 4 çekirdek işlemcisi bulunan cihaz, 1 GB RAM ve 8 GB dâhili depolama alanına sahip. 8 megapiksel arka, 2 megapiksel ön kamerası bulunuyor ve telefonda Android 4.4 KitKat sürümü yüklü olarak müşteriye ulaşıyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN