Lahana zayıflatır mı? Lahana Yemek Zayıflatır mı? Lahana suyu zayıflatır mı?

Lahana zayıflatır mı? Lahana Yemek Zayıflatır mı? Lahana suyu zayıflatır mı? Lahana suyu ile zayıflama yöntemleri

Lahana kullanım alanı geniş son derece şifalı bir sonbahar bitkisidir. Lahana birçok şekilde tüketilebilen bir sebzedir, dolması, sarması, turşusu salatası ve çorbası yapılabilmektedir.

Peki, Lahana zayıflatır mı?

Evet, lahana zayıflatır. Lahana içeriğinde bulunan lifler sayesinde metabolizmayı hızlandırarak sindirim sistemini harekete geçirir ve zaten kalorisi düşük olan lahana yağ yakımını hızlandırır.
Peki, nasıl tüketmeliyiz derseniz, en kolay ve pratik olarak kilo verdiren lahana daha çok salata ve çorba şeklinde tüketilerek kullanılır. Her sebze ve meyve mevsiminde yenilmelidir. Lahanada daha çok sonbaharda ve kışın tüketilmelidir. Lahanayı kokusundan dolayı birçok kişi sevmese de diyet yapmak istiyorum, kilo vermem lazım diyenler lahananın mucizesinden faydalanmak için kokusuna katlanmalı.

Şimdi lahana, salata olarak nasıl tüketilmeli, çorba olarak nasıl tüketilmeli bunlardan bahsedelim:

Lahana ile Salata Diyeti:

Salatamızı günlük hayatta yaptığımız çoban salatası tarzında yapıp içerisine bol suda yıkanmış lahanalarımızı ince ince kıyılmış şekilde ekliyoruz. Salatamıza salata sosu ya da nar ekşisi gibi ekstra lezzet artırıcılar katmıyoruz. Limon ve tuz ilavesi yapabiliriz aşırıya kaçmamak kaydıyla. Salatamızı her öğün yemeklerden önce yiyoruz. Böylece metabolizmayı hızlandıran salata yağ yakımına yardımcı olup hızla kilo vermemizi sağlıyor.

Lahana Çorbası ile Diyet:

Lahanalar öncelikle ufak ufak doğranır sonra tencerede haşlanır daha sonra haşladığımız lahanayı düdüklü tencereye alıyoruz içerisine su ve tuz ilave edip düdüklü tencerede pişiriyoruz. Lahana çorbamız piştikten sonra isteğe bağlı blendırdan geçirebilirsiniz çorbanın yeşilimsi bir rengi oluyor. Kokusu çok hoş olmasa da mucizesi bir harika. Özellikle düğün, kına, nişan gibi özel günler için hızla kilo vermeniz gerekiyorsa çok ideal bir diyet yöntemidir.

Sağlıklı günler dilerim.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN