Kösem Sultan Dizisinde Kim Kimi Canlandıracak?

Kösem Sultan Dizisinde Kim Kimi Canlandıracak?

Muhteşem Yüzyıl dizisinin ekranlara veda etmesinden sonra, halk arasında yankıları sürmeye devam etti. Bunun üzerine yapım şirketi boş durmadı ve “Muhteşem Yüzyıl-Kösem Sultan” adlı diziyi çekmeye karar verdi. Dizi daha gösterime girmeden sanal alemde dizi ile ilgili onlarca dedikodu yayılmaya başladı. Herkesin merak ettiği sorulardan biri de, dizide kimin hangi karakteri canlandıracağıydı.

Henüz tüm kadroyla ilgili bilgi bulunmamasına rağmen, bazı oyuncuların kimleri canlandıracağı netlik kazanmış oldu. Üstelik oyuncu kadrosu da neredeyse belli olmuş durumda. Kösem Sultan’ da kim kimi canlandıracak?

Beren Saat (Kösem Sultan)

Kösem Sultan 1590 yılında doğdu. Asıl adı Anastasya olan Kösem Sultan, cariye olarak getirildiği İstanbul’ da henüz 15 yaşındayken Sultan I. Ahmet ile evlendi. Devlet yönetimindeki en etkili Osmanlı kadınlarından biridir Kösem Sultan.

Ekin Koç (1. Ahmet)

1590 yılında dünyaya gelen I. Ahmed, babasının ölümü üzerine 1603 yılında tahta çıktı. Kanuni Sultan Süleyman’dan sonra devlet işleri ile en yoğun şekilde uğraşan padişah olarak kabul edilen I. Ahmed, henüz 27 yaşındayken yakalandığı tifüs hastalığı sebebiyle hayatını kaybetti. Dizide karaktere, ‘Sana Bir Sır Vereceğim’ dizisiyle dikkatleri üzerine çeken Ekin Koç hayat verecek.

Hülya Avşar (Safiye Sultan)

1550 yılında asıl adı Sofia olarak doğan ve babası Venedik valisi olan Safiye Sultan, çıktığı Akdeniz seyahatinde kaçırılarak, İstanbul’daki köle pazarına getirildi.

Nurbanu Sultan’ın neredeyse servet ödeyerek aldığı Sofia’nın önce adı Safiye olarak değiştirildi, ardından da III. Murad ile evlendi.

Osmanlı devlet yönetiminde de etkin olan Safiye Sultan’ın, Sokullu Mehmet Paşa’nın hançerlenmesi, Şehzade Mahmud’un boğdurulması ve Yemişçi Hasan Paşa’nın idamında da etkili olduğu rivayet ediliyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN