Kösem Sultan Dizisi Kösem Sultan Kimdir ? Beren Saat Biyografisi Resimleri

Beren Saat / Hayatı / Biyografisi / Yaşı / Memleketi

Star Tv Eylül ayında bomba gibi bir dizi ile yeni sezona giriyor. 300 milyon kişi tarafından izlenen Muhteşem Yüzyıl’ı aratmayacak olan bu yeni dizide Kösem sultan anlatılıyor. Kösem Sultan’ı ise genç yıldız Beren Saat canlandırıyor.

Beren saat 26 Şubat 1984 günü Ankara’da dünyaya geldi. Babası Hüseyin Avni Saat özel sektörde görev alıyordu. Annesi Ayla Saat ise emekli bir öğretmen. Beren Saat’in kendinden beş yaş büyük, Cem isminde bir de abisi bulunuyor. Ted Ankara Kolejinde eğitim alan Beren, daha sonra Başkent Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun oldu. Ancak oyunculuğa karşı olan büyük ilgisi onu üniversite yıllarında Türkiye’nin Yıldızları adlı yarışma programına katılmaya teşvik etti. Bu yarışmadan ikinci olarak ayrılan Beren Saat, bu dönemde Tomris Giritlioğlu tarafından keşfedildi.

İlk deneyimi 2004 yılında Aşkımızda Ölüm Var adlı dizi ile oldu. Ve yine Tomris Giritlioğlu 2005 yılına kendi hazırladığı Aşka Sürgün dizisinde Beren Saat’e başrol verdi. Ardından 2006 yılında gelen Hatırla Sevgili dizisi ile adını bu sektöre altın harflerle kazıttı. 2008 yılında ilk sinema filmini oynaya Beren Saat, Güz Sancısı adlı filmde yine başroldeydi. Bu filmde de seneler sonra Tomris Giritlioğlu ile birlikte yer aldı. Ardından Aşk-ı Memnu dizisi ile hayat verdiği Bihter Ziyagil karakteri onun ne kdar başarılı bir oyuncu olduğunun göstergesiydi. Ardı ardına gelen Fatmagül’ün suçu ne ve İntikam dizileri ile başarısını devam ettiren Saat, 2014 yılında ünlü popçu Kenan Doğulu ile dünya evine girdi.

Bugünlerde ise Kösem Sultan dizisi ile ekrana gelecek olan Beren Saat, sevenlerine rolünü layıkıyla yeri getireceği hissini veriyor.

Beren Saat Fotoğraf Arşivi / Resim Galerisi 2015


14 Mayıs 2015 tarihinde eklendi, 2.509 kez görüntülendi.

Etiketler:

Kösem Sultan Dizisi Kösem Sultan Kimdir ? Beren Saat Biyografisi Resimleri Konusuna 3 Yorum Yapıldı
  1. asosyal adam dedi ki:

    ilk olarak aşk-ı memnu dizisinde görmüştüm o günden beride her gün görüyorum.

  2. Nilüfer Sipahi_10 dedi ki:

    bu dizi de oynamasaydı keşke bence meryem uzerlinin oynaması daha güzel olabilirdi ancak ben tarihle ilgili dizileri çok sevdiğim için mecburen seyretmeyi düşünüyorum nasip olursa…

  3. Fatlak * Blog dedi ki:

    Güzelliği kadar oyunculuğuda güzel olsa keşke.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN