Kösem Sultan Dizisi – Konusu ve Oyuncu Kadrosu

Kösem Sultan dizisi ne zaman başlıyor ? Hangi kanalda ? Kösem Sultan dizisinin oyuncuları kimler ?

2015 yılı Eylül ayında Star TV ekranlarında yepyeni bir dizi başlıyor. Dizi tüm dünyada 300 milyon izleyiciye ulaşan Muhteşem Yüzyıl dizisinin devamı olarak ekranlara gelecek. Dizide Osmanlı tarihinin bir diğer efsane kadını Kösem Sultan anlatılacak.

İlk sezonda dizide oyuncu Hande Soral’ın kız kardeşi Bengü Soral rol alacak ve Kösem Sultan’ın 16 – 20 yaş arası yaşamını canlandıracak. Daha sonra başrolü Beren Saat devralacak ve Kösem Sultan rolü ile izleyicilerin karşısına çıkacak. Bu karar beklenmedik bir gelişme oldu. Ocak 2015’te yapılan açıklamalarda Kösem sultan rolünü oynayacak kişinin ünlü oyuncuların yerine tanınmamış kişilerden seçileceği belirtilmişti. Üstelik bu role getirilecek bayanın gurbetçi bir oyuncu olması, tıpkı Meryem Uzerli’de olduğu gibi bozuk bir aksana sahip olması ve yüksek bir oyunculuk kalitesine sahip olacağı da aktarılmıştı. Ancak bütün bunların aksine rol Beren Saat’e verildi. İlk sezonda dizide yer alacak önemli karakterlerden biri de Kösem Sultan’ın annesi Safiye Sultan olacak, ancak henüz bu rolü kimin oynayacağı kesinlik kazanmadı. Muhteşem Yüzyıl dizisinin Pargalı İbrahim’i Okan Yalabık’ın yeni dizide de rol alacağı kesinleşti. Ancak nasıl bir rolle ekranlara geleceği henüz bilinmiyor.

Kösem Sultan dizisinin yapımcı şirketi Muhteşem Yüzyıl’da olduğu gibi TİMS Production. Dizinin jenerik müziği sitelerde yayınlanmaya başladı. Özellikle Muhteşem Yüzyıl’ın başarısından sonra, izleyicilerin merakla beklenen diziden beklentileri ise bir hayli yüksek.

Kösem Sultan Tanıtım Videosu Fragman izle

Etiketler:

Kösem Sultan Dizisi – Konusu ve Oyuncu Kadrosu Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Ayşe dedi ki:

    Eminim çok güzel bir dizi olacak ve çok fazla izleyiciye hitap edecek. Günümüz şartlarından hoşnut olmayan çoğu insan eski zamanlara özenip eski zamanların dizilerine daha çok meraklı oluyor.

  2. Nilüfer Sipahi_10 dedi ki:

    Artık nasip olursa büyük bir ihtimalle çarşamba günleri Muhteşem Yüzyıl KÖSEM sultan dizisini seyreder ve bütün programlarımı iptal ederim aynen muhteşem yüzyılda olduğu gibi. çok güzel bir diziydi o da kalite açısından…bol entrikalı olur inşallah:)))

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN