Konut Kredisi Nasıl Alınır Şartları Nelerdir

Kredi İle Konut Nasıl Alınır?

Son yıllarda konut sahibi olmak isteyen kişilerin sıklıkla tercih ettikleri yöntemlerden biri olan konut kredisi, aylık düzenli ödeme gücüne sahip olan kişileri kira ödeme yükünden kurtarmaktadır. Peki, kredi ile konut nasıl alınır ve kredi kullanırken nelere dikkat edilmelidir? Kredi ile konut almak için konut kredisi evrakları ile kredi kullanmak istediğiniz bankanın ilgili şubesini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

Konut kredisi faiz oranları her bankada farklı olduğu için ilk önce yapmanız gereken en düşük konut kredisi faiz oranını sunan bankayı belirlemektir. Yine faiz oranları kadar bankanın sizden talep edeceği konut kredisi masrafları da karşılaştırma yapılırken dikkate alınmalı ve hesaplama toplam tutar üzerinden yapılmalıdır. Bankaya karar verdikten sonra satın almak istediğiniz konutun tapusu, kimlik ve adres belgeniz ile aylık gelirinizi gösteren evraklar ile ilgili bankanın en yakın şubesini ziyaret ederek konut kredisi başvurusu işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Şubede müşteri temsilciniz size kredi başvuru formu dolduracak ve daha sonra satın almak istediğiniz konuta değer belirlenmesi için eksper gönderecektir. Konut kredisi ekspertiz değerinin %70-75 oranı kadar verilmekte olup bu tutarın sizin için yeterli olması durumunda kredi notunuza bağlı olarak konut kredisi başvurusu yaklaşık 3 gün içerisinde sonuçlandırılmaktadır. Kredisiz konut almak isteyen kişiler için ise tek çözüm taksitli ödeme seçeneği sunan kredisiz konut projeleri çözümlerinden yararlanmaktır. Ancak gerek bu projelerden gerekse de konut kredisi kullanarak konut almak isteyen kişilerin mutlaka bir miktar peşin para birikimlerinin olması şarttır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN