Koltuk Altı Terlemesi ve Kokusu Önleme Yolları

Koltuk Altı Terlemelerine Doğal Çözümler

Koltuk altı terlemesini önlemek amacıyla doğal ve bitkisel maske ve kürlerden faydalı bir şekilde yaralanabilirsiniz, koku giderici kimyasal kozmetik ürünleri ise alternatif olarak kullanmanızda fayda var. Bu kimyasal kozmetik ürünlerinin bir çoğu koku giderici olarak görev yapar ama koltuk altlarında perdeleme yaparak bu bölgenin hava almasını önler buda aynı zamanda koltuk altı bölgesinde kararmalara sebep olabilir.

Koltuk altı terlemesini yok etme ve ter kokusunu önlemede çok faydalı maske tarifleri sayesinde genellikle yaz aylarında çok sorun olmaya başlayan bu terleme sorununa çözüm bulabilmeniz mümkün.

Koltuk Altı Terlemesi İçin Doğal 2 Çözüm

Kimyasallar haricinde kullanabileceğiniz 2 doğal etkili yöntem bulunmaktadır.

Elma Sirkesi:

Elma sirkesi ve çok az miktarda da su ile hazırlayabileceğiniz karışımı koltuk altlarınıza bir bez veya kumaş parçası yardımı ile sürerek 20 dakika kadar bekleyin ve ardından bu bölgeyi iyice temizleyin. Elma sirkesi bu bölgede oluşan terlemeleri azaltacak ve oluşabilecek kötü kokuların oluşmasını önleyecektir.

Limon Tedavisi:

Koltuk altı terlemesini bir nebze de olsa azaltmak amacıyla gece yatmadan önce koltuk altını bölgenize limon suyu sürünüz ve sabah kalktığınızda temizleyiniz ama ıslak mendil vs kullanmayın. Gün içerisinde terlemeyi aşırı azalttığını göreceksiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN