Kısırlık nedir, kısırlık ne demek, kısırlık neden olur?

KISIRLIK SORUNLARI VE KISIRLIK TEDAVİLERİ

Ülkemizde ve dünyada eski zamanlara göre yaşam biçimleri, beslenme şekilleri, teknoloji vs. gibi durumlar çok çok fazla değişmiştir. Örneğin, yaklaşık 20 yıl önce bir mahalledeki sadece bir veya birkaç evde televizyon veya radyo bulunurdu ve sadece bir, iki kanal bu televizyonlar için yayın yapardı. Ancak şimdi ülkemizde ve dünyada gelişen teknolojiler sayesinde her evde ikişer, üçer tane televizyon bulunmakta ve hatta sadece televizyon denen cihazla değil de, cep telefonlarından, bilgisayarlardan, tablet bilgisayarlarla ve daha birçok cihazla izlenebilmektedir. Üstelik eskiye nazaran binlerce tane televizyon kanalı ortaya çıkmıştır.
Tabii ki teknoloji günümüzde bu kadar gelişmiş iken hayatımız o kadar güzelleşmiştir ancak bu gelişmenin zararları da vardır. Mesela teknolojik ürünlerin üretimi için yapılan fabrikaların çoğu verimli tarım arazilerinin üzerine kurulmuştur ve bu araziden gelen ürünler artık gelmemeye başlamıştır ve insanlar yavaş yavaş katkı maddeli yiyecekler tüketmeye başlamıştır. Ayrıca çalışma şartları da çok ağırlaşmıştır ve bu şartlar insan yaşamını çok etkilemektedir.
Tüm bu sorunların, eksikliklerin sonrasında insanlarda birçok büyük hastalık görülebilmektedir. Bunların en yaygın görülen türü şuan kısırlık hastalığıdır. Kısırlık hastalığı, genetik olabilir, küçük yaştan itibaren beslenme ve yaşam biçimine göre sonradan ortaya çıkabilir. Daha sonra insanlar kısırlığın tedavisi için tüp bebek tedavisini bulmuşlardır. Tüp bebek tedavisi ile her çift çocuk sahibi olabilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN