Kısa Abiye Ceket Modelleri

Abiye ceket modelleri

Abiye elbiseler özel günlerimizin vazgeçilmezi olmakla birlikte, seçimi oldukça zor olan bir giysi türüdür. Abiye elbiselerle çok şık ve göz alıcı olabilmenin yanı sıra oldukça basit bir görüntü de elde edilebilir. Elbette kısa abiye ceket modelleri de en çok tercih edilen modellerden biridir.Bu sebeple abiye elbise seçiminde öncelikli olan vücut tipimizi iyi tanımamız ve vücut tipimize uygun bir form belirlememizdir. Bu aşamadan sonra mutlak surette abiyemizin dekoltesi istediğimiz şartlarda olmayabileceği için pek çok sefer seçtiğimiz abiyenin üst kısmını bir ceketle tamamlama ihtiyacı hissederiz.

Abiye ceket nasıl giyilir?

Genellikle elbise dekoltesini kapatmak amaçlı tercih edilen boleroların yanı sıra, üşüme ihtimaline karşın geçici olarak kullanacağımız kısa ceketler de pek çok kez tercih edilirler. Hangi sebeple olursa olsun seçeceğimiz ceketin bel hizasından yukarı olması elbisemizin formunu bozmaması açısından göze hitap edecek bir seçimdir. Bu tür ceketleri seçerken şayet bolero olması amacı güdüyorsak mutlak surette elbisemizle aynı dokuda olmasına dikkat etmeliyiz. Örnek vermek gerekirse şifon bir elbisenin üzerine, saten bir bolero ne kadar emanet bir duruş sergilerse; saten bir abiye üzerinde kadife bir bolero da o derece yanlış ve gülünç bir görüntüye imza atacaktır. Bu sebeple en önemli husus, abiyemizin bolerosunun elbiseyle aynı dokuda olmasıdır.

Abiye ceket modellerinde kumaş seçimi

Bunların yanı sıra şayet abiye üzerine kullanacağımız kısa ceketimizin amacı soğuktan korunmak ise ve kısa süreli olarak giyilecekse; tüm gün üzerimizde durmayacak olan bu ceketin seçiminde kıyafetlerin içten dışa kalınlaşması ilkesini uygulamalıyız…Şöyle ki abiyemiz şifon, saten, kadife her ne olursa olsun, soğuktan korunmak amaçlı giyeceğimiz ceket mutlak surette elbisemizin kumaşına göre çok daha kalın bir kumaş olmalıdır. Belki peluş, Belki sentetik bir kürk, belki de kaşe…Bu seçimde elbiselerin içten dışa kalınlaşması gerekliliği ilkesi her daim göz önünde bulundurulmalıdır.

Abiye ceketi modelleri

Değerli arkadaşlar abiye ceket satın alırken abiye ceketin özellikle de kumaş kalitesine çok ama çok dikkat etmelisiniz.
Piyasada harika abiye ceket modelleri var, çok güzel tasarımlı ve çok güzel görünümlü abiye ceket modelleri var ancak bazı adı sanı bilinmeyen firmalar tarafından çok dandik kumaşlar kullanılıyor, bu hususta dikkatli olmanızı tavsiye ederiz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN