Kış hastalıkları nelerdir, kışın görülen hastalıklar

Kış Hastalıkları

Değişen doğanın dengesi mevsimleri de etkiliyor. Son yılların en sıcak yazını geride bıraktığımız şu günlerde artık kış mevsimine hazır olma zamanı geldi çattı. Yaz mevsimi nasıl çok sıcak ve bunaltıcı geçtiyse kış mevsimi de artık çok sert geçmeye başladı. Bu sert şartlardan korunmak için kendimize çok iyi bakmamız şart oldu. Kış hastalıkları başında en çok bilinen hastalık griptir. Grip dinlenmeden geçmeyen mutlaka istirahat isteyen bir hastalıktır. Bulaşıcı olabilmesi sebebiyle hijyen kurallarına çok dikkat edilmelidir. Biraz daha hafif olarak geçirdiğimiz başka bir hastalık nezledir. Grip kadar şiddetli olmasa da yaşam kalitesini etkiliyor. Bunların dışında farenjit, sinüzit, larenjit, bronşit, zatürree, orta kulak iltihabı gibi kış aylarında sıklıkla başımıza gelen hastalıklardır.
Ülkemizde son yıllarda uygulanan grip aşısıyla önlem alınabiliyor. Kimileri bu yöntemi pek tercih etmiyor. Aşı ile korunmak yerine doğal yöntemleri tercih edenlerimizde vardır. Bol bol C Vitamini almak, sıvı almak, vücudumuzu ısı değişimlerine karşı korumak, saçlarımız ıslak bir şekilde dışarıya çıkmamak, yaz havasındaymış gibi giyinmemek gibi önlemlerle korunmak mümkün hale gelebiliyor. Eğer bu önlemleri almazsak hastalanmamız an meselesi olabilir.
Hastanelerin kulak burun boğaz bölümleri kış ayında adeta patlama yaşıyor. Hastaya verilen antibiyotik, şurup ve bazen iğne tedavisi sonuç verse de bağışıklık sistemini zayıflattığı bilinmekte. Doğal yöntemlerle beslenmek hem kış hastalıklarını atlatmaya yardımcı olacak hem de bağışıklık sistemine zarar vermeden iyileşmemizi sağlayacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN