Kırmızı Elbise Modelleri

Kırmızı…Öyle görülüyor ki kırmızı, kadın var oldukça en dişi, en karakteristik, en vazgeçilmez renk olmaya devam edecek. Geçmişten günümüze pek çok moda akımı gelip geçmiş olsa da, giyim tarzımız rengimiz defalarca kez değişime uğramış olsa da vazgeçilemeyen bir renk var ki; bu renk en çok da dişiliğin sembolü kırmızı.

Mahalli ve genel geçer bir söylemi de hatırlatacak olursak; ‘Kırmızı olsun, üç kuruş fazla olsun’ felsefesi her daim zihnimizin bir köşesinde yer etmiş ve her fırsatta kovuğundan çıkmaya hazır olmuştur. Neler sayamayız ki özel günler kapsamında? Düğün, bayram, sevgililer günü, kına gecesi, doğum günü, akşam yemeği, özel toplantılar ve daha pek çoğu…Bunların her birinde ilk elimizin gittiği kırmızı elbiseler çok fazla özenle ve dikkatle seçilmelidir.

Kırmızı ne derece dişi ve özel bir renk olursa olsun aynı derecede de tehlikeli bir renktir; çünkü kırmızı elbisemizle bir anda oldukça basit ve kalitesiz görünebilmemiz de mümkündür. Bu sebeple kırmızı elbisemizin modelini seçerken özellikle dekolte unsuruna oldukça dikkat etmeliyiz. Zaten iddialı bir rengi üzerimizde taşıyor olduğumuzu unutmayıp, hem üst bölge(sırt, göğüs), hem alt bölge(bacak) dekoltelerini aynı anda kullanmaktan kaçınmalıyız. Böyle bir taktikle elbisemizin renginin ağırlığına uygun bir kalite yakalamış oluruz. Özellikle son yıllarda oldukça moda olan straplez kesim elbiseleri kırmızı tercih ediyorsak ve şayet elbise boyumuz da kısa ise, olabildiğince boynumuzu dolduracak aksesuarlar tercih etmekten geri durmamalıyız. Aynı etkiyi saçlarımızı açık bırakarak ve açık modeller tercih ederek de ortaya koyabiliriz. Yine bunların hepsinde amaç; rengiyle zaten iddialı olan kırmızı elbisemizi, fazla dekolteyle basitleştirmemektir…

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.