Kına Gecesi Terlik Modelleri

Kına Gecesi Terlik Modelleri

Kına gecesi, hayatınızın değişmeden önceki son günü… Bu yüzden, bu günün çok özel geçirilmesi gerekmektedir. Bindallısından kınasına, çarıklarından kaftanına, işlemeli tülünden eldivenine birçok detay, tek kelimeyle özel olmalıdır… Çünkü geçen her günden farklı olan bu özel günde özel olan tek şey gelin olacak kızın nasıl göründüğüdür… Günümüz insanının genel algısı itibariyle, değişen ve gelişen her şey gibi bu günü de modernleştirme yoluna gidilmiştir. Ataların dediğinden yani “Dost başa, düşman ayağa bakar.” yola çıkılarak giyilen kına gecesi ayakkabıları da zevke ve zamanın geleneksel yapısına ayak uydurmalıdır.
Ayakkabı çok önemli bir detaydır. Çünkü ayağımızdaki ayakkabı ne kadar güzel ve rahat olursa, kişi o kadar öz güvene sahip olur. Bir gelinin öz güvenli olması çok önemli çünkü o günün tadını doya doya çıkarmak gelinin en doğal hakkı… Bu özel günün renkleri; kırmızı, bordo, mavinin koyu tonları, altın sarısı, gümüş ve benzeri renklerdir. Bu güne bu renkler hakim olur. Motiflerde de Osmanlı ve Eski Türk motifleri hakimdir.
Kına gecesi ayakkabı modellerine gelince de bunların; topuklu ve önü açık çarıklar, topuklu çarıklar, ucu ponponlu çarıklar ve babet tarzında olanlar ve hatta sandalet tarzında olanların da ortaya çıktığını günümüz modasına baktığımızda görmekteyiz. Ayakkabı seçiminizi iyi yaptıktan sonra geriye kalan tek şey; doya doya gönlünüzce ve sevdiklerinizle eğlenmek… Tabi kına gecesinin klasiği olan “Yüksek yüksek tepelere ev kurmasınlar.” Türküsü söylendiğinde birazcık hüzünlenebilirsiniz. Ama tabi ki, gün sizin gününüz. Bu günün her saati ve dakikasına güzel anılar sığdırmak için elinizden gelen her şeyi yapın. Çünkü Heraklitos’ un da dediği gibi “Bir nehirde iki kez yıkanılmaz.” İşte bu yüzden her gününüzü anlamlı kılacak anlara imza atın ve bu anların çok özel geçmesi için elinizden gelen her şeyi yapmayı hiç ama hiç bırakmayı. Çünkü sevdiklerinizle geçirdiğiniz her an çok özeldir, sizin bu hayata kattığınız değer gibi…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN