Kendine Güvenen Kadınların Tipik Özellikleri

Kendine Güvenen Kadınların Tipik Özellikleri

Bazen bir kadınla karşılaşırız, ne kadar da kendine güvendiğini haranlıkla seyredebiliriz. Ancak bazen öyle yerlerde öyle kadınlarla karşılaşırız ki; özgüven konusunda çok zayıf kalmış ve sürekli kendi için kemiren sorunlarla uğraştığını görürüz. Belki de biz de bu kadınlardan biriyiz. Eğer birer kadın olarak özgüvenimizi arttırmak istiyorsak, özgüveni yüksek olan kadınların davranışlarından ilham alarak işe koyulabiliriz.

Öncelikle özgüveni yüksek olan kadınların yaptıkları hataları kolaylıkla kabul ettiklerini ve bunu da çevrelerine kabullendirebildiklerini görebiliriz. Bu tip kadınların kendilerini mükemmelleştirme çabalarıyla uğraşmak için hiç zamanları yoktur.

Genel itibariyle “hayır” demekten çekinmeyen özgüveni yüksek olan kadın tipi, üstesinden gelemeyeceğini bildiği herhangi bir işe hiçbir zaman sıcak bakmaz, klasik yalanlar söyleyerek olayı geçiştirmekten ziyade gerçeği söylemeyi ilke edinirler.

Kendi düşüncelerine güvenen bu kadınlar, kendileri hakkında yapılan eleştirileri yapıcı olarak gördükleri için aksilik çıkaran tipler değillerdir. Kendi düşüncelerinin yanında başkalarının düşüncelerini de sürekli dinlerler.

Başkalarından yardım istemek onlar için küçük düşmek anlamına gelmez. Gündelik işlerde ekiplerle beraber çalışmaktan zevk alırlar. Bunun yanında bu kadınlar çevrelerindeki insanların iş hayatındaki yükselişlerini desteklerler ve bundan büyük keyif alırlar. Başkalarının kariyerleri, ilişkileri ve başarıları bu tip kadınların kabiliyetlerini engellemez, aksine daha da arttırır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN