Kalça sıkılaştırma yöntemleri, popo sıkılaştırma yöntemleri

Her bayan gibi siz de kalçaları sıkılaştırmak, sıkı bir bacaklara sahip olmak istemez misiniz? Peki kalça sıkılaştırma yöntemleri hakkında ne kadar bilgiye sahipsiniz? Sizler için editör arkadaşlarımız uzmanlarla birlikte bir yazı hazırladılar. Şimdi gelin birlikte kalça sıkılaştırma yöntemleri nelermiş bir göz atalım.

Birinci Hareket: Dizleri hafif karnınıza çekerek, yan yatma pozisyonu alın. Üst bacağınızı 10 – 15 cm kadar kaldırın ya da açın. Ama bunu yaparken kalçanın geriye gitmemesine ve bacakların birleşik olmamasına dikkat edin. Bu hareketi diğer tarafınız için de tekrar edin. Ortalama 30 tekrar yapmanız yeterli olacaktır.

İkinci Hareket: Yan yatacak şekilde uzanın ve bacağınızı mümkün olduğu kadar uzatın. Yere koymadan ve birbirine değdirmeden bacağınızı ileri geri ve yukarı aşağı hareket ettirin. Bu hareketi 30 kere tekrar edin ve diğer taraf için de uygulayın.

Üçüncü Hareket: Emekleme pozisyonu alın ve bacağınızın birisini dümdüz uzatın. Daha sonra dizinizi 90 derecelik açı ile bükün. Ayak tabanınız tavana denk gelecek şekilde ortalama 30 kere yukarı kaldırın ve indirin. Bu hareketi diğer bacağınız için de uygulayın.

Dördüncü Hareket: Yüzüstü pozisyonunu alın. Bunu yaparken dirseklerinizden faydalanın. Yani dirseklerinizin üzerinde durun. Sırasıyla göğsünüzü, karnınızı ve kalçanızı yavaşça yerden kaldırın. Ön kollar ve ayaklar üzerinde ortalama 20 saniye kadar durun. Aynı işlemi ertesi gün de yapın. 20 saniye olacak şekilde ayarlayın. Daha sonra ki egzersizler de her gün 10 saniye artacak şekilde ayarlayın ve buna göre bu hareketi yapın.

Beşinci Hareket: Sırtüstü pozisyonda iken, dizleriniz bükülü ve ayaklarınız yere temas etsin. Daha sonra iki bacağınızın arasına, dizlerin oldu kısma rulo şeklinde bir havlu yerleştirin. Sonra o ruloyu iyice kavrayın ve sıkın. Bu şekilde iken kalçanızı yerden kaldırın ve hafif hareketler ile sağa sola, yukarı aşağı doğru oynatın. Bu sırada dizleriniz havluyu sıkmaya devam etsin. Bu hareketi de ortalama 30 kere tekrar etmeniz yeterli olacaktır.

Tüm bu işlemleri düzenli olarak yaptığınız sürece kalçalarınızın ve bacaklarınızın sıkılaştığını göreceksiniz. Kalça sıkıştırma yöntemleri olarak adlandırdığımız bu işlemler sağlıklı yaşam için de tavsiye edilebilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN