Kadınlar Birbirilerini Neden Kıskanırlar?

Kadınlar Birbirilerini Neden Kıskanırlar?
Yakın dostlar ve ezeli rakipler. İşte kadınları sırlarından biri daha gün yüzüne çıkıyor. İşin esası, kadınların hemcinslerine içten içe kin beslemeleri halen bir muamma iken, tabiatlarında hemcinslerine güvenme meyili olduğu da bir gerçek. Her ne kadar birbirilerini rakip olarak görseler de, aslında ruhsal ve fiziksel sağlıkları açısından birbirilerine çok ihtiyaçları vardır. Hemcinsleriyle daha yakın ve çıkarsız dostluk kurmak isteyen kadınlar, daha sağlıklı oluyorlar ve hafıza kaybı minimuma iniyor.
Kaynağa inecek olursak, işin sırrının kadınların aşırı detaycı olmaları olduğunu söylemek yanlış olmaz. Her detaya dikkat kesilirler aslında kadınlar. Hem hemcinslerinde, hem de karşı cinste. Örnek olarak yakın bir arkadaşının kırmızı renkli bir elbise giydiğini gören bir kadın, arkadaşının kendisini protesto etmek için bu elbiseyi giydiğini bile düşünebilir. Veya o kişi tarafından küçük düşürüldüğünü bile düşünebilir. Hatta aylar, yıllar önce aralarında yaşanan tatsız bir olayı bugüne taşımak olduğunu bile düşünebilir. Kadınlar asla unutmaz.
Erkeklerde detay olayına takılma çok az olduğu için kendilerini daha rahat hissederler erkeklerin yanında. Ancak kadınların arkadaşlıkları sıkı olduğu zaman inanılmazın ötesine geçebiliyor. Şunu unutmayın ki “kadın kadının kurdudur.” Bir kadını en iyi yine bir kadın anlar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN