Kabak Suyu Zayıflatır mı? Kabak suyunun Faydaları Nelerdir?

Kabak Suyu Zayıflatır mı? Kabak suyu neye iyi gelir? Kabak suyunun Faydaları Nelerdir?
Kabak Nasıl Bir Sebzedir?

Kabak ülkemizde bulunan yerde yetişen bir yaz sebzesidir. Kabak bitkisi doğranıp yemeği yapılarak, dolması yapılarak tüketilebileceği gibi suyu sıkılarakta tüketilebilir.
Kabak suyu zayıflatır mı?

Kabak sebzesini isterseniz yemek olarak yapın yeyin, isterseniz suyunu sıkın içerisin de bulunan bol miktarda lif sayesinde metabolizmayı hızlandırarak yağların yakımına yardımcı olur böylece vücutta yerleşik bulunan yağların yakımı ile zayıflamaya başlarız. Kabağın içerisinde bol miktarda lif bulunduğu gibi su miktarı da oldukça fazladır. Yağlar su ile yakıldığı için kabak inanılmaz bir diyet kürüdür.

Dilerseniz kabağı haşlayıp blendırdan geçiripte tüketebilirsiniz. Kabak lifli yapısından dolayı her hali ile kilo vermeye yardımcı bir bitkidir.

Kabak Suyu Nasıl Hazırlanır: suyu çıkarılmak istenen kabaklar bol su ile yıkanır. Başları bıçak yardımı ile alınır kalan kısmın üzerinde yara veya çürüme belirtisi yoksa kabuklarını soymanıza gerek yok olduğu gibi robotun içine atın robottan çıkan kabak suyu hemen tüketilmelidir, beklediği zaman içerisindeki vitamin ve mineraller hava ile temasından dolayı yok olmaktadır. Kabak suyu içileceği zaman taze taze hazırlanmalıdır.

Ne kadar kabak tüketelim?

Kabak suyunu taze olarak günde 3 öğün yemeklerden önce bir kupa tüketmenizde fayda vardır. Buda günde üç kupa kabak suyu içmeniz gerekiyor demektir. İçerisine şeker atılmamak kaydı ile azıcık tuz atılmasında bir mahsur yoktur.
Sağlıklı günler dilerim.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN