Issız Bir Adaya Düşseniz, Android ve IOS Cihazınız Ne İşe Yarar Öğrenin

Eğer ıssız bir adaya düşerseniz yanınıza alacağınız üç şey ne olurdu? Ekmek, tatlı su, ateş, bıçak, ip… Aklınızdan bunların en mühim olanları geçiyor değil mi? Hepsini boş verin gitsin. Yanınıza almanız gereken üç şey kesinlikle şunlar olmalı; Android telefon ya da tabletiniz, bir adet Sat-Fi cihazı ve beyler için tıraş takımı, hanımlar için makyaj kutusu.

Sat-Fi cihazı TÜBİTAK’ın desteği ile Globalstar Avrasya mühendislerinin ülkemizde tasarladığı bir üründür. Geçtiğimiz aylarda ABD pazarında ismini duyuran cihaz Wi-Fi ile tam sekiz Android veya IOS cihazı kendine bağlayabiliyor. Bu sayede GPS kapsama alanının olmadığı yerlerde; okyanusun ortasında bir ıssız adada, çölün ortasında ya da en yüksek dağların tepesinde uyduya bağlanabiliyorsunuz. Uydu üzerinden telefonla konuşup e-postalarınıza cevap verebilirsiniz. Ayrıca cihaz, acil durumlar için SOS mesajı gönderiyor. Kesinlikle en faydalı buluşlardan biri olmayı hak eden bu cihaz ülkemizde kırsal kesimlerde, GSM kapsaması dışında kalan yerlerde çok işe yarayacak. Maliyeti ise ancak bir akıllı telefon fiyatı kadardır.

Issız adada kafa dinledikten sonra dilediğiniz zaman yakınlarınızla iletişime geçip en kısa sürede kurtulursunuz. Tabii bu arada sizi almaya gelenlerin karşısına üç günlük sakal ya da makyajsız çıkmak istemezsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN