İsmail Filiz Biyografisi Milat Dizisi Yağız Ali Kimdir ?

İsmail Filiz Hayatı / Kaç Yaşında ve Nereli ? Sevgilisi

23 Mayıs 1980 Çankırı doğumlu olan İsmail Filiz Türk dizi ve sinema oyuncusudur. Babası AK Parti 24. Dönem Çankırı Milletvekili olan İsmail Filiz liseyi Ankara Gazi Anadolu Lisesinde okuduktan sonra Ankara Başkant Üniversitesinden mezun olmuştur.

İsmail Filiz  / Oynadığı Diziler ve Filmler

İlk olarak 2009’da başrollerinde Kenan İmirzalıoğlu, Cansu Dere, Yiğit Özşener, Barış Falay ve Tuncel Kurtiz gibi isimlerin yer aldığı Ezel dizisinde rol alan oyuncu burada Kenan İmirzalıoğlu’nun canlandırdığı Ezel Karakterinin estetik ameliyat olmadan önceki hali olan Ömer Uçar karakterini canlandırmaktadır. Daha sonra 2011’de Anadolu Kartalları adlı sinema filminde rol almış ve burada Üsteğmen tunç Sözeri karakterini canlandırmıştır. Daha sonra 2014 yılında yayınlanan Paşa Gönlüm dizisinde rol alan oyuncu Show TV’de kısa bir dönem yayınlanan Ezra adlı dizide de rol almıştır. Şimdilerde ise TRT1’de yayınlanan Milat adlı dizide Yağız Ali Dağtekin karakterini canlandırmaktadır.

İsmail Filiz’in Milat dizisinde canlandırdığı Yağız Ali Dağtekin yurtdışında okumuş özel bir çocuk olarak karşımıza çıkmaktadır. Türkiye’deki enerji sektörüne sızarak gerekli bilgileri MİT’e aktarmakla görevli olan Yağız Ali, aynı zamanda Murat Bey’in oğludur.

İsmail Filiz Fotoğraf Galerisi / Resim Arşivi


8 Nisan 2015 tarihinde eklendi, 3.550 kez görüntülendi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN