İphone 6s’ in Kamera Özellikleri

İphone 6s’ in Kamera Özellikleri

Dünyaca ünlü teknoloji firması olan Apple’ ın, 9 Eylül 2015 tarihinde piyasaya sürülmesi beklenen İphone 6s ve İphone 6s Plus telefonlarının kamera özellikleri basına duyuruldu. Özellikle müşteri bazında en çok merak edilen özelliklerden biri olan kamera özellikleri, önceki telefonlarına nazaran daha ileri seviyeye taşınmış durumda.

İphone 6s serisinde, ön kamera 8 MP, arka kamera ise 12 MP olacak. Üstelik yeni telefonlardaki kamera teknolojilerine 5 elementli lens ekleneceği de gelen haberler arasında. 5 elementli lens nedir sorusuna gelirsek, fotoğraf-video çekimi esnasında lenslerin ışığı çok daha keskin açılarla alınması sağlanıyor ve bu da görüntüdeki kalitenin arttığı anlamına geliyor. Üstelik düşük ışıklı ortamlarda bile çekim çok kaliteli olabiliyor.

Ancak şu da bilinmelidir ki, 5 elementli lensi dünyada ilk kez kullanan firma Apple olmayacak. Malesef bu firmadan daha önce HTC firması akıllı telefonlarında 5 elementli lensi kullanmıştır. Hatta daha da ileri giderek, HTC Oneplus 2 adlı telefon modelinin arka kamerasında tam 6 elementli lens kullanıldı.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN