İnadına Aşk Dizisi Yalın Aras Kimdir ? Can Yaman Biyografisi

”İnadına Aşk” Yalın Aras (Can YAMAN) Kimdir?

1989 yılında İstanbul’da doğmuş olan yakışıklı oyuncu, Can Yaman’ın asıl mesleği avukatlıktır. Can Yaman, mezun olduktan sonra kısa bir süre mesleğini yapmıştır. Tanıdıklarının yönlendirmesiyle oyunculuk yaşamına geçiş yapmıştır. Asıl eğitimin sette olduğuna inanan Can Yaman, oyunculuk konusunda eğitim almamıştır.

Aslen Yugoslav kökenli olan Can Yaman,ilk ve orta öğrenimini Bilfen Koleji’nde tamamlamıştır. Lise öğrenimini ise; İtalya Lisesi’nde birinci olarak tamamlamıştır. Lise yıllarında değişim öğrencisi olarak Amerika’ya gitmiştir. Üniversite öğrenimini, basketbol bursu ile Yeditepe Üniversitesi’nde Hukuk bölümünü okuyarak 2012 yılında mezun olmuştur.

Can Yaman Oynadığı Diziler

Eğitim hayatında 1 yıl staj yapan Can Yaman, özellikle ceza hukuku ile ilgilenmiştir. Tercihen hobi amaçlı oyunculuk dersleri almıştır. PricewaterhouseCoopers isimli dünyaca ünlü olan kurumsal firmada, 6 ay boyunca avukatlık yapmıştır. Kendisi 2 dil bilmekte olup MSA’dan barmenlik sertifikası olan lisanslı basketbol oyuncusudur.

İlk dizisi olan Gönül İşleri’nde, Star TV’de Bedir karakterine hayat vermiştir. Bedir karakteri ile yakışıklılığı ve başarılı oyunculuğu sayesinde genç kızların yeni fenomeni olmuştur.

Gönül İşleri dizisinden çok şey öğrendiğini ve oradaki oyuncuları hocası gibi gördüğünü belirten Can Yaman, Sinem Kobal’a da hayran olduğunu belirtmiştir. Can Yaman’ın en sevdiği oyuncular; Haluk Bilginer, Şener Şen ve Uğur Yücel’dir.

Can Yaman Resimleri / Fotoğrafları 2015


2 Temmuz 2015 tarihinde eklendi, 4.162 kez görüntülendi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN