İnadına Aşk Dizisi Deniz Aras Kimdir ? Cem Belevi

”İnadına Aşk” Deniz Aras (Cem BELEVİ) Kimdir?

Ayshe ile yaptığı düet ile çok konuşulur olan yakışıklı sanatçı Cem Belevi, 4 Haziran 1987 doğumludur. İzmir’de doğmuş olan Cem Belevi, ailesinden aldığı destek ile 7 yaşında piyano dersi almış ve müziğe bu vesileyle giriş yapmıştır. 13 yaşına geldiğinde ise piyanodan gitara geçiş yapmıştır. Gitar ile kendisini daha rahat ifade edebilen Belevi, okul zamanlarında konserlere yetişmekte zorlandı.

Cem Belevi Oynadığı Diziler Klipler

18 yaşına geldiğinde, üniversite eğitimi almak ve farklı kültürleri de tanımak istemesi sebebiyle İngiltere’ye gitti. İngiltere’de yaklaşık 5 sene yaşadı ve üniversite eğitimini orada tamamladı. İngiltere’ye gittiği ilk senenin 6 ayında Cambridge’de dil eğitimini tamamladı. 1 sene Londra David Game College’de ekonomi, ardından 3 sene Brunel Üniversitesi, Uluslararası İşletme Bölümünde okuyarak üniversite eğitimini başarıyla tamamladı.

Belevi, üniversite eğitimini tamamladığı İngiltere’de bile müziğe aralıksız olarak vakit ayırdı. Müzik sevgisini yoğun olarak yaşaması, onun mükemmel besteler yazmasına imkan sağladı. Londra’daki imkanlarla birlikte kendisini daha da geliştirdi. İngiltere’de Şan ve Jazz eğitimi aldı. İngiltere’de yaşadığı süre boyunca çeşitli etkinliklere katıldı. Katıldığı organizasyonlarda şarkılar söyledi.

Cem Belevi, üniversite eğitimini tamamladıktan sonra Londra’da çok tanınmış olan bir şirkette çalışmaya başladı. Çevresinin profesyonel olarak şarkı söylemesini istemesi üzerine, Türkiye’ye dönüş yapmayı uygun buldu. 2013 yılında ilk albümü olan ‘Bilemezsin’  için, 2011 yılında çalışmalarına başladı. Albümündeki şarkı düzenlemeleri, Osman Taşdaş imzası taşımaktadır. Albümündeki tüm şarkıları kendisi yazdı ve söyledi. Parçalarını, bu albüm ile milyonlarca kişiye ulaştırdı. ‘Günaydın Sevgilim’ isimli şarkısı ile gençlerin beğenisi ve hayranlığını kazandı.

 


7 Temmuz 2015 tarihinde eklendi, 3.568 kez görüntülendi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN