İnadına Aşk Dizisi Defne Kimdir ? Açelya Topaloğlu Resimleri

”İnadına Aşk” Defne Barutçu (Açelya TOPALOĞLU) Kimdir?

19 Kasım 1986 tarihinde İstanbul’da doğmuş olan Açelya Topaloğlu, Ömer ve Gülümser Topaloğlu‘nun kızlarıdır. Açelya Topaloğlu, Müjdat Gezen Sanat Merkezi Konservatuvarı ve Müjdat Gezen Sanat Merkezi Actor Studio eğitimlerini alıp mezun olmuştur. Pek çok dizi ve sinema filminde rol almıştır.

Açelya Topaloğlu, küçük yaşlardan üniversiteye kadar olan dönemde dans sanatı ile ilgilenmiştir. Tan Sağtürk Dans Okulu Modern Dans bölümünde sıkı bir dans eğitimi almıştır. Anadolu Ateşi Dans Grubu’nda kısa süre yer almıştır. Annesinin büyük desteği ve yönlendirmesiyle, üniversite çağına yaklaştıkça tiyatro sanatına daha çok ağılık vermiştir. 2008 – 2009 yılları arasında MSM – Actor Studio’da müzikal eğitim almıştır. 2009 yılında, MSM – Konservatuvar Tiyatro Bölümü’nü kazandıktan sonra 2013 yılında mezun olmuştur.

Açelya Topaloğlu Oynadığı Diziler

İlk oyunculuk deneyimi olan, Meltem Cumbul ve Özcan Deniz’in başrollerini paylaştığı ve 2008 yılında yayımlanmış olan ‘Aşk Yakar’ isimli dizide Belda karakterine hayat vermiştir. 2010 yılının Türk Polisiye dizisi olan ‘Arka Sokaklar’ dizisinde Ahu Gözcü karakterine hayat vermiştir. 2011 yılında TV Filmi olan ‘Gece Sularında İstanbul’ filminde Nihan karakterini canlandırmıştır. 2012 yılında ise; başrolleri Murat Han ve Gizem Karaca’nın rol aldığı ‘Eve Düşen Yıldırım’ dizisinde Muazzez’in en yakın arkadaşı olan Sevda karakterine hayat vermiştir.

Açelya Topaloğlu, Sevda karakteri ile büyük bir hayran kitlesine sahip olmayı başarmıştır. 2014 yılında yaz dönemi dizilerinden olan ‘Kaçak Gelinler’ dizisinde Almilla Peker rolünü canlandırmıştır.

Arçelik, Koroplast, Garanti Bankası, Avea ve Ülker – Teremyağ Gurme Kaymaklı – Teyzeler reklamlarında oynamıştır. Ayrıca 2014 yılında Gökhan Türkmen’in ‘Sen İstanbulsun‘ şarkısının klibinde oynamıştır.

Açelya Topaloğlu Kimdir ? Biyografisi ve Resimleri


30 Haziran 2015 tarihinde eklendi, 2.442 kez görüntülendi.

Etiketler:

İnadına Aşk Dizisi Defne Kimdir ? Açelya Topaloğlu Resimleri Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. bilindik market dedi ki:

    Gerçekten yetenekli oyuncu mimiklerini çok güzel kullanıyor

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN