İlişkiyi Güzelleştirmek Sizin Elinizde

İlişkiyi Güzelleştirmek Sizin Elinizde
İlişkiler ilk zamanlarda (argoda cicim ayları denir) çok neşeli ve mutlu başlasalar da, aylar sonra çok spontane bir hâl alabilir. Bir müddet sonra da şiddetli tartışmalar boy gösterir henüz yılını bile doldurmadan bitebilir. Bunların elbetteki sebepleri vardır. Her iki taraf da haklıdır kendince. Ama geriye dönüp kişilerin kendi hatalarını da düşünmeleri gerekir.
Bir ilişkiyi uzun süreli ve güzel tutmak için, insanların bazı şeylere göz yumup partnerine saygılı davranması gerekir. Bu kişinin karakteri olabilir, ya da alışkın olduğu davranışlar olabilir. Ve de saygı duyma işlemi karşılıklı olmalıdır.
Dürüst olmak gerekir. Karşıdakine sürekli yalan söylemek kişinin kendisini de mutsuz hissetmesine sebep olur. Kaybetmek istemediğiniz şeyler olabilir. Bunun için yalan söylemenize gerek yok. Dürüstlük her zaman kazandırır. Sabırlı olmak lazım.
Güven. Güven verme eylemi çok önemlidir. Bunun yolu da dürüstlükte geçer. Küçük yalanlar zamanla büyür. O yüzden ne olursa olsun doğruyu söyleyin ki güven duygusu pekişsin.
Empati. Kendinizi karşıdakinin yerine koyun. Bazen düşündüğü şeyler saçma gelebilir. Ama empati gösterdiğiniz zaman belki onun yaptığının çok mantıklı olduğunu da düşünebilirsiniz. Bunun da temeli, karşıdakini iyi tanımaktan geçer.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN