İlişkilere Heyecan Katma Yolları

İlişkilere Heyecan Katma Yolları

Bir ilişkinin sıkıcı hale gelmesinin en önemli sebeplerinden bir tanesi, çiftlerin artık aralarında konuşacak pek bir şeylerinin kalmamasıdır. Bu durum özellikle genç yaştaki uzun yıllardır sevgili olan çiftlerde ortaya çıkmaktadır ve geçen seneler içerisinde ilgi alanları değişen tarafların konuşacakları konular da böylece oldukça ayrılmaktadır. Eğer sevdiğinizi elinizde tutmak ve onunla iletişiminize devam etmek istiyorsanız her ikinizi de heyecanlandıracak ortak konulara ilgi duymanız ve böylece heyecanı arttırmanız mümkün. Fakat eşinizi veya sevgilinizi bir konuya ilgi duymaya zorlamaya çalışmanız her şeyi en başa döndürecektir ve bu nedenle seçiminizi iyi yapmalısınız.

Bazen cinsel hayatta yaşanan sorunlar da ilişkilerin bitiminden sorumlu olabiliyorlar. Eğer cinsellikle ilgili fiziksel sorunlarınız varsa bunu doktorunuzla birlikte çözmeniz, psikolojik sıkıntılar için de profesyonel destek almanız yerinde olacaktır. Tabii ki aynı şey eşiniz için de geçerli. Hep aynı pozisyonlar ve yöntemlerle cinsel ilişkiye girmek de bir süre sonra monotonluk getireceği için yeni şeyler denemeyi unutmayın.

Günlük yaşamın beraberinde getirdiği geçim baskısı, maalesef hem kadın hem de erkeklerin gereğinden fazla kariyerlerine odaklanmalarına, hatta aralıksız olarak çalışmalarına sebep olabiliyor. Özellikle harcaması fazla olan aileler bu harcamaları idare edebilmek için çok çalışırken eşlerini boşlayabiliyor, bunun ardından ortaya çıkan sorunlar sebebiyle boşanıyorlar. Harcamalarınıza göz gezdirmeyi ve boş vaktinizi çalacak derecede çok çalışmayı bırakmayı unutmamalısınız. Böylece eşinize daha fazla vakit ayırmanız mümkün olacaktır.

Tabii ki sevgiliniz veya eşinize karşı olan tutumunuz da ilişkinizdeki heyecanın kaçmasının sebeplerinden bir tanesi olabilir. İki taraftan bir tanesinin fazla takıntılı, huysuz, kaprisli, sinirli veya saygısız olması maalesef diğerini kötü etkileyecektir ve ilişki son bulacaktır. Karşılıklı olarak birbirinize saygı duymayı unutmamalı ve ilişkinizdeki düzenin bozulmasını engellemelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN