Horlamanın Çaresi Nedir, Horlamaya Ne İyi Gelir, Horlama Nasıl Geçer?

Horlamadan Doğal Yollarla Kurtulmanın Yolları, Horlamanın Çaresi Nedir, Horlamaya Ne İyi Gelir, Horlama Nasıl Geçer, Horlama Neden Olur?

Horlama horlayan kişiden çok yanındakini rahatsız eder. Tabi kimse bunu isteyerek yapmaz ama kabul de etmek istemez çünkü o sese maruz kalan kendisi değil. Ama horladığınızı kabul ediyor ve kurtulmak istiyorsanız işte size yol haritası.

Uyumadan önce ağır yemekler yemeyin. Bu boğaz kaslarınızın daha fazla gevşemesine neden olur ve ister istemez horlarsınız. O yüzden uyumadan önce su dışında bir şey koymayın ağzınıza.

Fazla kilolar uyuduğunuzda horlama yapar. O yüzden sıkı bir diyet ile fazla kilolarınızdan kurtulun, mümkünse spor yapın. Bu sayede hem direk hızlanır hem de kilo verirken daha sağlıklı bir yaşamınız olur.

Ağır bir uykunuz yoksa horlamanızın nedeni yanlış yatmanız olabilir. Diliniz geri düşer ve hava yollarına baskı yaparsa nefes almak için horlarsınız. Yüz üstü veya yan yatarak bu problemi çözebilirsiniz. Ama ben yıllardır bu şekilde yatamıyorum diyorsanız tenis topu ya çorap tekniğini mutlaka deneyin. Tanış topu çatasını ya da 2 çift çorabı sırtınıza bağlayın. Her sırtüstü yatma halenizde rahatsız olup mecburen yan yatacaksınız. Denemekte fayda var.

Uyuduğunuz odanın kuru olmamasına dikkat edin. Kuru bir ortamda burun geçitleri tıkanır ve nefes alış verişi zorlaşır bu sebeple horlarsınız. Oda da 1 kap ılık su bulundurabilirsiniz ya da kapınızı kapatmadan uyuyabilirsiniz.

Başınızı yüksekte tutacak bir yastık edinin. Özel olarak horlama yastığı almanıza gerek yok 2 yastığı üst üste koymanız yeterli olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN