Hızlı Saç Uzatmak İçin Öneriler, Saçlar Nasıl Hızla Uzar?

Saçlarınız bir ay içerisinde 0.5 santim ile 2.5 cm arasında uzar ve bu oran saçın yapısına göre değişir. Bazı saçlar daha kısa ya da daha uzun boyutlarda olabilir. Bunun nedeni saçı besleyen derinin sağlıklı olup olmaması ya da saçlarınız için kullandığınız bakım ürünleri, şampuanlar ve kremler olabilir. Çok iyi bakım yapılan saçlar sürekli olarak sağlıklı bir uzama süreci geçirir. Ancak çok sık kesilen, kazıtılan, uyumsuz şampuan kullanılan ve bakım yapılmayan saçlar uzamak bir kenara sürekli olarak dökülür ve yıpranır. Bu yüzden saçların sağlıklı ve hızlı uzaması için size bazı öneriler de bulunacağız.

Saç Derisinin Bakımı

Saçların hızlı uzaması için en önemli etken sağlıklı saç derisidir. Saç derisi ne kadar sağlıklı olursa, saçların uzaması o kadar hızlı gelişir. Kökünden kazınmayan, sürekli yıkanan, saç yapısına uygun bakım ürünleri kullanılan bir saç derisi ayda ortalama 4-5 cm kadar uzayabilir. Bu da normal oranın ortalama iki katı demek oluyor. Bu şekilde saçlarınızı uzatmak diğer yöntemlere nazaran daha kolay olacaktır.

Saç Bakım Ürünleri

Saçları hızlı uzatmanın en kolay ve pratik yöntemlerinden birisi de saç bakım ürünleridir. Bu ürünler saçlarınızın bakımını yapmakla kalmayıp hem sağlıklı bir saç derisine sahip olmanızı sağlıyor, hem de saçlarınızın hızlı uzamasını sağlıyor. Bu ürünler içerdiği minerallar ve asitler ile saç derisine entegre oluyor. Entegre olan minerallar saç derisinin hava almasını sağlayarak saç köklerine oksijen gitmesini sağlıyor. Ferahlayan saç kökleri de hızlı bir gelişim gösteriyor saçların daha çabuk uzamasını sağlıyor.

Bunlar dışında kendi imkanlarınız dahilinde mümkün olduğu kadar saç spreyi ve jöle gibi şeylerden uzak durmanızı öneririz. Bir de çok fazla fön makinesine maruz kalan saçların hızlı dökülme sağladığını kısa süre döküldüğünü bilmenizi isteriz. Bunlara dikkat ettiğiniz taktirde sağlıklı ve uzun saçlar sizinle olacaktır. Ayrıca saç bakım ürünleri konusunda bilgi sahibi değilseniz bununla ilgili olarak uzmanlara da danışabilirsiniz. Saçlarınız için gerekli testleri gerçekleştirip, saç derinize ve saç yapınıza uygun ürünleri almanız için sizi yönlendireceklerdir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN