Hazal Kaya Kimdir ? Biyografisi Resimleri / Maral Dizisi

Hazal Kaya Hayatı / Nereli ? / Kaç Yaşında ?

Gaziantep 1 Ekim 1990 doğumlu ve avukat anne babanın kızı olan Hazal Kaya, ülkemizde rol aldığı dizi ve sinema filmleri ile tanınmaktadır. Küçük yaşlarda sanat ile ilgilenen ünlü oyuncu keman ve bale dersleri almıştır. Ayrıca tango da ilgi duyduğu sanat kollarından biridir.

Eğitim hayatında liseyi İstanbul İtalyan Lisesi’ nde, üniversiteyi ise Bilgi Üniversitesi Sahne Ve Gösteri Sanatları Yönetimi bölümünde devam ettirmektedir. Türkçe, İtalyanca ve İngilizce olmak üzere üç dil bilen Hazal Kaya’nın tam ismi, ‘Leyla Hazal Kaya’dır.

Hazal Kaya’ nın oyunculuk serüveni Sıla, Taşların Sırrı ve Acemi Cadı gibi konuk oyunculuk yaptığı projeler ile başlamıştır. Ancak ünlü oyuncunun yıldızının parlaması İlk başrol tecrübesi olan Genco dizisi ile başlayarak devamında Aşk-ı Memnu’ da canlandırdığı Nihal karakteri ve Adını Feriha Koydum’ da canlandırdığı Feriha karakteri ile olmuştur diyebiliriz. Sonrasında yer aldığı Son Yaz- Balkanlar 1912 ve A.Ş.K. adlı projelerde de yer almıştır. Ancak bu projeler reyting sebebiyle kısa süreli ve pek de başarılı olamamıştır. Şimdi ise Maral dizisi ile ekranlara dönüş yapan ünlü oyuncu bu projede Maral isimli başrol karakterini canlandırmaktadır.

Hazal Kaya Fotoğraf Albümü / Resim Galerisi

 


8 Mart 2015 tarihinde eklendi, 2.152 kez görüntülendi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN