Havuz Suyunun Zararları

Havuz Suyunun Zararları
Kavurucu yaz sıcaklarında insanlar serinlemek için değişik yollar ararlar ve yollardan birtanesi de bir havuza girerek serinlemektir. Ancak bazı insanlar havuz sularının çok sağlıksız olduğunu ve hastalıklara yol açacağını düşünebilirler. Evet havuz sularının sağlığa zararlı olabileceği su götürmez bir gerçektir. Nitekim temizlenme aşamalarında kullanılan kimyasal maddelerin vücuda girdikleri zaman hastalıklara yol açacağı düşüncesi ya da iyi dezenfekte yapılmayan havuzlarda hastalık kapma düşüncesi insanları bundan caydırıyor olabilir.
Ancak kültür bakanlıkları tarafından onaylanan bu kimyasalların esasen vücuda bir zararının olmadığı kanıtnlanmış bir gerçektir. Havuz sularında kullanılan sıvı klor, ince granül, yosun önleyici gibi kimyasallar belirli bir doza göre kullanılıyor. Aşırıya kaçıldığı takdirde havuzda yüzen insanlar için tehlike arzetmesi kaçınılmazdır.
İyi temizlenmeyen bir havuzda yüzenlerin ishal, kulak hastalıkları, deri mantarları, bağırsak hastalıkları gibi hastalıklara yakalanma ihtimalleri oldukça yüksektir. Bu sebeple bir havuzun temiz olmasına dikkat etmeliyiz. Bunu anlamanın yolu da, havuzu işleten firmanın temizlik kayıtlarını gözle görülür bir yerde, günü gününe temizliğin ne kadar yapıldığının belgeleriyle beraber asmaları gerekir ki havuza girecek insanlar bunu kontrol edebilsinler. Hergün dezenfekte edilen bir havuza da yapacağınız kontrollerden sonra gönül rahatlığıyla girebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN