Hastane doğum çantası hazırlama, bebek çantası hazırlama

Bebek çantası nasıl hazırlanır, doğum çantası nasıl hazırlanır, doğuma giderken alınması gerekenler, doğuma neyle gidilir?

Hayatınız da ki en tatlı telaşlardan birisi olsa gerek doğum. Ve en tatlı hazırlık olsa gerek bebek hazırlığı.. Hamilelik için hep 9 ay 15 gün denir. Ancak bazı doğumlar erken, bazı doğumlar geç gerçekleşebilir. Bu yüzden her şeye hazırlıklı olmak gerekir.Olası bir sancı durumunda, hele ki doğum zamanı yaklaşıyorken gelen bir sancı durumunda hazır  olmak çok önemlidir. Peki nasıl hazır olursunuz? Bebek hastane doğum çantası nasıl hazırlanır? İçinde neler olmalıdır? Sizler için araştırdık ve yazdık..

Olmazsa Olmazlar..

Kendiniz için mutlaka özel eşyalarınızın olduğu bir valiz hazırlayın. Gecelik, eşofman ya da pijama takımı, beyaz iç çamaşırları ve kendinizi rahat hissetmeniz için gereken tüm eşyalar.. Ayrıca küçük el aynası, bol miktarda hijyenik ped, en az iki adet emzirme sütyeni, meme uçlarını korumak için hazır satılan kompresler, meme ucunuza sürmek için krem, meme ucunuzu temizlemek için kullanacağınız mendiller, kirli çamaşır torbası.. Bunlar size doğum sonrasında lazım olacaktır. Doğum sonrasında hastane de giyebilmeniz için gerekli olacaktır.

Özel Anlar İçin

Bebeğinizin doğum anını görüntülemek ya da sesi kaydetmek için teknolojik imkanlardan yararlanabilirsiniz. Bir ses kayıt cihazı, bir kamera ya da fotoğraf makinesi bulundurabilirsiniz. Gerekli olmamakla birlikte, sadece özel anlar için kullanabilirsiniz.

 

Bebeğiniz için küçük şirin 0 yaş kıyafetleri ya da pijamaları alabilirsiniz. Hastaneden çıkana kadar rahat etmesini sağlamak için ideal şeylerdir. Bunlar dışında her şey hastane tarafından bebeğinize verilmektedir.

 

Kendinizi İhmal Etmeyin!

Doğum sonrası elbette yüzünüzde bir miktar şişiklik ve huzursuzluk hissi olacaktır. Bunun önüne geçmek için biraz makyaj malzemesi ya da bakım ürünleri alabilirsiniz yanınıza. Bu ürünler doğum sonrasında kullanıldığnda size moral verici etki sunacaktır. Ancak kesinlikle abartmamanız gerekmektedir. Hijyen kurallarını hiçe saymamalısınız. Bu hem sizin, hem de bebeğinizin sağlığı açısından çok önemlidir.

Genel olarak bu sayılanları yanınızda bulundurmanız her açıdan yeterli olacaktır. Bunların dışında yapmanız gereken tek şey ise her halukarda sakin olmanız ve yavaş hareket etmeniz gerektiğidir. Yapacağınız panik ve hızlı hareketler bebeğinize zarar verebilir.

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN