Hamile Pantolon Modelleri

Hamile pantolonlarını satın alırken en çok üzerinde durulacak konu bebeğin başına baskı yapmayacak bir pantolon almaktır. Bebekler anne karnında genellikle başları aşağıda ayakları ise yukarıda olacak şekilde dururlar. Bu nedenle beli fazla sıkı olan pantolonlar hem anneye hem de bebeğe rahatsızlık verirler. Bu nedenle hamile pantolonları genellikle beli lastikli olarak üretilirler. Bu modellerde hem bacak hem de basen kısmı geniş yapılır, böylece zaten hamilelik nedeniyle sık sık terleyen ve kendini rahatsız hisseden anne için rahat bir giyim yaratılmaya çalışılır.

Anne adayları için çok sık üretilen bir diğer model ise salopet adı verilen pantolonlardır. Bu pantolonlara kimi zaman bahçıvan pantolon adı da verilir, bu modellerde omuzlardan askılı olduğu için özellikle ileri aylardaki hamile bayanlara kolaylık sağlanmış olur. Bu amaçla satılan hamilelere özel pantolon asıları da bulunuyor.

Öte yandan, hamileliğin son aylarına dek çalışan ve bu nedenle klasik giyimden ayrılamayan bayanlar için de üretilen kumaş hamile pantolonları bulunuyor. Bu pantolonlar ayarlanabilir düğmeler ile yapılıyor. Kopçalara geçirilen ya da kaydırılabilen bu düğmeler ile karnınız büyüdükçe siz de kolayca pantolon genişliğinizi ayarlayabilirsiniz. Bu pantolonlar yine anne adayının rahat etmesi için düşük bel modeliyle üretilir. Böylece göbek üzerinden düğme iliklemeye ya da fermuar kapatmaya gerek kalmaz. Göbek ve bel çevresi sıkılmamış olur. Göbeğin hemen altından iliklenen düğme ya da kopçalar ile hem pantolon düşmez hem de rahatlıkla kullanılır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN