Hamile Olduğumuzu Nasıl Öğreniriz

Hamile Olduğumuzu Nasıl Öğreniriz
Her cinsel ilişkiden sonra hamile kalınır diye bir yargı dağıtmak fazla aceleci olmayın. Hamilelik sanıldığı kadar kolay bir şey değildir. Hamile kaldığınıza dair bazı şüpheleriniz olabilir ancak bu kesinlikle hamile olduğunuz anlamına gelmez. Okuyacağınız bu yöntemlerle hamile olup olmadığınıza dair kesin bir sonuca varabilirsiniz.
Ovulasyon gerçekleştiği takdirde, yumurtalığa giren spermler bir hafta dayanabilir. Rahim yumurtası bir gün dayanabilmektedir. Ovulasyonun olduğu dönemde ilişkiye girmek, rahmin döllenme şansını arttırır. Buna dikkat edin.
Kafein, sigara, alkol gibi spermlere zarar verecek şeylerden uzak durun. Uzun müddet zarfında tüketilen bu zararlı maddeler, doğurganlığı azaltır. Bir kadının hamile kalması kesinlikle dengeli beslenmesi gerekir. Çünkü vücudun hamileliğe hazır olması gerekmektedir. Bol vitmain ve mineral içeren besinler tercih edilmelidir.
Sperm sayısının önemi çok fazladır. Her orgazmdan sonra erkek vücudundan 300 milyon kadar sperm hücresi salgılanır. Bu, döllenme için ideal sayıdır. Stres ve üzüntü gibi durumlar sperm sayısını ve kalitesini olumsuz etkiler. Çinko ve folik asit gibi vitaminli mineraller kaliteyi arttırır.
Sürekli doktor kontrolünde olmanız hamilelik sürecini olumlu etkileyecektir. Eğer çocuk yapmayı düşünüyorsanız, öncelikle üroloji uzmanlarına görünerek vücudu hamileliğe hazırlayacak bir program uygulaması yapılmalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN