Gür ve Dolgun Kirpiklere Sahip Olmak İçin

Daha uzun, daha dolgun ve daha canlı kirpikler! Hangi kadın bunu istemez ki? Göz alıcı bakışlara sahip olmak için yeni tavsiyelerimizle karşınızdayız. Göz makyajının olmazsa olmazı kirpikler, bir kadındaki makyaj stilinin temelini oluşturur.

Kirpiklerinize Dokunmamaya Dikkat Edin!

Gözler sürekli ovuşturulduğu zaman, kirpiklerin dökülmesi kaçınılmaz olur. Bununla beraber; gün boyu parmaklarda ve tırnak aralarında oluşan kirler kirpiklere bulaşarak kıl köklerine kadar iner ve kirpiklerin gelişip büyümesini engeller.

Kirpik Temizliğine Kesinlikle Önem Gösterin!

Uyumadan önce kirpikleriniz için kullandığınız maskarayı mutlaka temizlemelisiniz. Şayet kirpikler uyumadan önce temizlenmiyorsa, makyajda kullanılan maskara uyku esnasında gözler sürekli kapalı kaldığı için haliyle kirpiklerdeki hareketsizliklerden dolayı kurumaya sebep olur. Bu da kirpiklerde sık dökülmelere sebep olur. Şunu da belirtmek gerekir ki; göz temizliği yaparken yumuşak pamuk kullanılmalı, yumuşak dokunuşlarla göz temizlenmelidir.

Bitkisel Yağlardan Destek Alın!

Hindistan cevizi yağı, zeytin yağı ve joboba yağı gibi bitkisel yağları düzenli olarak kirpiklerinize uyguladığınız takdirde kirpiklerinizde göz alıcı bir canlılık olduğunu göreceksiniz. Uygulaması ise daha önceden kullanılmış fakat temiz bir maskara fırçasıyla yapılabilir.

Sağlıklı ve Organik Gıdalarla Beslenmeyi Gözardı Etmeyin!

İçeriğindeki protein ve vitamin oranı bol olan besinlerden faydalanmalısınız. Örnek olarak yeşil sebzeler, yumurta, süt, kırmızı et, beyaz et gösterilebilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN