Göz Tansiyonu Körlüğe Kadar Götürebilir

Göz Tansiyonu Körlüğe Kadar Götürebilir
Sinsi göz tansiyonu hastalığı, kişinin görme merkezini son ana kadar etkilemez. Haliyle kişi de görme bozukluğu olduğunun farkına varmaz ve en son hastalık görme merkezine etki ettiği zaman anlayabilir.
Bu durum göz içindeki sıvının boşalmasıyla ilgili bir durumdur ve hastalığın iki türü vardır. Ağrılı göz tansiyonu erken yaşlarda karşılaşılabilecek bir durumdur ve basit tekniklerle önüne geçilebiliyor. Ancak ağrısız göz tansiyonu çok sinsidir. 40’ lı yaşlardan itibaren görülmeye başlar. Görme merkezi henüz bozukluğa uğramazken hasta farkına bile varmaz herhangi bir şeyin olduğunun. Görme bozuklukları başladıktan sonra kendini iyiden iyiye belli eder. Hastalığın olup olmadığını öğrenmek için de iki yılda bir göz tansiyonu değerlerini ölçtürmekte fayda vardır.
Hastalık kör edici bir etkiye sahiptir ancak erken teşhisten sonra cerrahi operasyonlarla bu hastalığın önüne geçilebiliyor. Uzmanlar, kırk yaşından sonra kişilerin en az iki yılda bir veya yılda bir göz hastalıkları uzmanlarına başvurmaları gerektiğinin de altını çiziyorlar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN