Göz Şişlikleri ve Morluklar Nasıl Giderilir?

Göz Şişlikleri ve Morluklar Nasıl Giderilir?
Gözlerde meydana gelen morluklar ve şişlikler her insanın bir kabusudur adeta. Bunların önüne geçmek aslında sanıldığı kadar zor değildir. Ancak öncelikle bilinmesi gereken şey, bu morluklar ve şişliklerin kılcal damarlarda var olan bir sorundan da kaynaklanabilmesidir.
Bu tip sorunlarla sürekli karşılaşıyorsanız, mutlaka bir doktora başvurun. Eğer taşhis konulmuşsa basit tedavilerle bunun önüne geçilebiliyor. Herhangi bir fiziksel sorun yoksa, birazdan vereceğimiz tavsiyelerle morluk ve şişliklerin önüne geçebilirsiniz.
Sabah kalktığınız zaman gözlerinizde morluklar ve şişlikler varsa, transparan bir beze sarılı 1-2 adet buz küpüyle şişliklerin olduğu yere çok hafif baskı uygulayın. 10 dk içerisinde buz eriyecektir. Bu yöntem morlukları gideren bir yöntemdir. Bir başka yöntem de, buz dolabında bekletilen bir patates ya da doğranmış salatalığı morlukların üzerine koyarak 15 dakika bekletmektir.
Bu kolay yöntemlerle morlukları önüne geçebilir, aynı zamanda psikolojik olarak da kendinizi daha canlı ve zinde hissedebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN