Göğüs Sarkmasını Engellemenin Yolları

Göğüs Sarkmasını Engellemenin Yolları
Özellikle hamilelikten sonra bebek emzirmelerinden kaynaklı olarak meydana gelen göğüs sarkması problemi, bebekli kadınların bebeklerini emzirme konusunda bir hayli düşündüklerini ortaya koyuyor. Çünkü emzirme döneminde göğüslerin sarkması kaçınılmazdır. Ancak ne olursa olsun, bir annenin kendi fiziksel görünümünü kaybetmemek için çocuğunu anne sütünden mahrum etmesi, çocuğun ilerideki hayatında çok büyük problemlere davetiye çıkarmaktadır.
Düzenli göğüs egzersizleri sayesinde, sizler de göğüs sarkmalarının önüne geçebilirsiniz. Bu göğüs gerdirme egzersizleri, haftada bir veya iki kez yapıldığı takdirde vücudunuzu da forma sokar. Aynı zamanda göğüslerin dik ve daha çekici durmasını da sağlar.
a) Parmak uçlarınız yukarı bakacak şekilde iki elinizi birleştirin ve göğsünüze yavaşça baskı uygulayın. Bir süre sonra kollarınızı gevşetin. Bu hareketi oturarak, ayakta da yapabilirsiniz. Ancak kalp bölgesine fazla basınç uygulamamaya dikkat edin.
b) Ellerinizi göğüs hizzasında duvara dayayın. Ayaklarınızla duvar arasında 20-30 cm lik boşluk bıraktıkan sonra duvara var gücünüzle baskı uygulayın. 1 dk bekledikten sonra kollarınızı gevşetin.
c) Ellerinizi belinize yaslayın. Kollarınızı, dirsekleri birleştirmek için geriye doğru sarkıtın. Daha sonra gevşeyip tekrar yapın.
Bu hareketleri sürekli yapın. Ancak ilk maddeyi uygularken dikkatli olun. Kalbe uygulanan fazla basınç spazma yol açabilir. Duş aldığınız zaman göğüslerinize soğuk suyla masaj yapmayı da ihmal etmeyin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN