Göğüs Bölgesinde Çıkan Sivilceler İçin Neler Yapılmalıdır?

Göğüs Bölgesinde Çıkan Sivilceler İçin Neler Yapılmalıdır?

Göğüs bölgesinde ortaya çıkan sivilcelerin en büyük sebeplerinden bir tanesi bu bölgenin gün içerisinde çok yoğun bir şekilde güneş, toz, pislik ve ter ile karşı karşıya kalması. Hem vücudumuzun ön kısmında bulunan hem de genellikle ter gibi tuzlu sıvıların akma noktaları üzerinde bulunan göğüslerimiz, maalesef bütün bu yükü kaldırmakta zorlanıyorlar ve buradaki derinin tıkanması ile birlikte sivilceler ortaya çıkıyorlar. Günlük olarak göğüs bölgesini kirlerden bakteri karşıtı ürünlerle temizlemeniz ve ferah tutmaya çalışmanız sivilceleri oldukça azaltacaktır.

Bazı kadınların göğüs bölgesini yeterli ferahlıkta tutmadıkları da bir gerçek. Bu bölge üzerinde yer alan kıyafetlerin hava alan ve hafif kıyafetler olmaları cildin nefes alması ve kendini toplaması için çok önemli. Aynı zamanda her ne kadar bazen zor olabilse de çok uzun saatler boyunca güneşte duracağınız zaman biraz daha kapalı kıyafetler tercih etmeniz göğüs bölgesinin güneş, rüzgar gibi etkenlerden dolayı sivilcelenmesine engel olacaktır. Fakat giydiğiniz kıyafetlerin sentetik değil de pamuk gibi doğal kumaşlardan yapılmış olması gerektiğini de aklınızdan çıkartmayın.

Yüzümüz için uyguladığımız pek çok peeling etkili sabun ve temizleme kremi var ancak aynı ürünleri göğüs bölgemizde kullandığımızı da pek söyleyemeyiz. Halbuki bu bölgeye uygulayacağınız peeling ürünleri sayesinde sivilcelerin oluşumuna sebep olan tıkanıklıkları ortadan kaldırabilir, alttan gelen taze deriyi canlandırabilirsiniz.

Tabii ki sivilcelerin oluşumunda çok fazla yağlı şeyler yemek, alerjik besinler tüketmek, hareketsiz yaşam tarzı ile yüksek stres de etkili. Bu tür durumlardan uzak kalarak genel anlamda sivilceleri kendinizden uzak tutabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN