Gençleştiren Besinler

Gençleştiren Besinler
Bu besinler tüketilince bağışıklık sistemini güçlendirirler ve fiziksel yaşlanmaların oluşumunu engellerler. Düzenli olarak yapılan diyetlerde bu besinlerin kullanımının herhangi bir zararı yoktur. Aksine çok faydası vardır.
Acı biber. Çok korkutucu gelebilir ama sağlığa faydalarına inanamazsınız. Ama korkmayın. Bu grubun içine dolmalık biber de dahildir. Antioksidan içerirler ve yağ yakımını çok hızlandırırlar. İçeriğindeki C vitamini, turunçgillerden 2-3 kat daha fazladır.
Soğan. Ağız kokusu yapabilir fakat faydaları saymakla bitmez. İçeriğindeki alyum maddesi sayesinde, toksinlerin daha çabuk atılmasına olanak tanır. Soğan türlerinin hepsinde bulunur. Aynı zamanda pırasada da bol miktarda bulunur.
Arpa. Çorbalarda, sulu yemeklerde bulanbilir. Karbonhidrat ve yağ yakımında çok etkilidir. Yeşil yapraklı sebzeler. Saymaya gerek yok. Çünkü zaten tüm çeşitlerini biliyorsunuz. Tüketmeyi asla ihmal etmeyin.
Baklagiller. İçeriklerindeki folik asitler sayesinde Kolestrolü düşürürler ve yükselmesine engel olurlar. Aynı zamanda süt ve süt ürünleri de çok etkilidirler. Düzenli tüketilen bu besinler sayesinde daha genç görünmek hayal değil.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN