Genç gösteren saç modelleri, Hangi Saç Modelleri Genç Gösteriyor

Genç gösteren saç modelleri

Hangi Saç Modelleri Genç Gösteriyor?

Genç gösteren saç modelleri denince akla ilk önce kat kat kesilmiş uzun saçlar gelir. Bu saçlar enerjik ve neşeli görünüşleri ile kendi yapısından düz olan ya da dalgalı fön çekilmiş saçlara kıyasla daha genç bir görünüm sağlarlar. Kısa saçlar ise genellikle yüze olgun ve daha durgun bir ifade verirler. Eğer yuvarlak bir yüzünüz varsa kısa saçlar sizi daha genç gösterir ancak sivri bir yüzünüz özellikle de çıkıntılı bir çeneniz varsa olduğunuzdan daha yaşlı görünmenize neden olurlar.

Eğer özellikle göz ve dudak çevresinde kırışıklıklarınız varsa bunların da daha çok ortaya çıkmasına sebebiyet verirler. Bu nedenle genç görünmek isteyen kadınların kısa saçlardan uzak durmaları gerekir. Eğer küt bir saç modeli istiyorsanız seçiminiz simetrik, her yeri aynı boyda kesilmiş küt saçlar yerine daha modern modellerden yana olmalıdır.

Bir yanı uzun bir yanı daha kısa olan küt saçlar bu konuda iyi bir seçenek olabilir. Kakül ya da perçem bırakmak da halk arasında sanılanın aksine daha yaşlı değil daha genç gösterir. Bu kakül ve perçemler dikkati yüzden çok kendi üzerlerine çektikleri için sizin daha genç görünmenizi sağlarlar. Öte yandan, saç modelinize de bir enerji ve hareket katarak daha diri bir görünüm kazandırırlar.

Kimi zaman saçlara uygulanan ışıltılar, balyaj ya da gölgeler de saçı daha canlı yaptıkları için sahibini de daha genç gösterirler.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN