Fotoğraf Tutkunları İçin Nüzhetiye Şelalesi

Fotoğraf Tutkunları İçin Nüzhetiye Şelalesi
Fotoğrafçılık, insanların birçok kısmında olan ve edinilmesi gereken bir hobidir. Bu hobiyi değerlendirmek için de değişik alanlara elbetteki ihtiyaç vardır. Şüphesiz ki bunlardan biri de, İzmit’ in Gölcük ilçesi yakınlarındaki Nüzhetiye Şelalesi’ dir. Doğal yaşam alanlarıyla, sakin ve temiz havasıyla insanı adeta ufuklara götüren Nüzhetiye Şelalesi, kulakları tırmalamayan ve insana hoşluk veren gürültüsüyle yüzyıllardır kendi halinde akıp giden bir şelale.
Şelale’ ye yürüyüş, Nüzhetiye Köyü’ nden sonra bir saat kadar sürüyor. Ara ara akarsuyun etki alanına giriliyor ve bu da insanda serinlik hissi yaratıyor. Nüzhetiye Köyü sakinleri, 1877-1878 Osmanlı-Rus Savaşı’ ndan sonra kuzey bölgelerinden Anadolu’ ya göç eden, geneli Gürcü asıllı olan insanlardan oluşur. Esasen tek bir şelaleden değil, iki büyük şelaleye bağlı birçok küçük şelalecikten oluşur. Bu şelaleler, yürüyüş yolunu kaplayan kayın, kestane ve ıhlamur ağaçlarını beslerler.
İnanılmaz manzararıyla ve mükemmel doğasıyla insana huzur veren Nüzhetiye Şelalesi, sükûnet için adeta bulunmaz bir velinimettir. Doğa severler için gezilip görülmesi gereken en harika yerlerden biridir.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN