Evlilikte Dikkat Edilmesi Gereken Yedi Kural

Evlilikte Dikkat Edilmesi Gereken Yedi Kural

Mutlu bir evlilik için çiftlerin bazı konularda hemfikir olması gerekiyor. Kişinin kendi düşüncelerini karşı tarafa zorla kabul ettirmeye çalışması, evliliği bazen bitirme noktasına kadar getirebiliyor. İşte evlilikte dikkat edilmesi gereken yedi altın kural.

Heyecan Verecek Bir Şeyler Yapın

İlk aylar çok mutlu olsa da zamanla monotonlaşan bir hal alan evliliği kurtarmak için, heyecan verecek bir şeyler yapmaya çalışın. Partnerinize farklı gelecek, onu heyecanlandıracak şeyler yapın.

Kavgadan Kaçının

Tuzudur, biberidir. Kesinlikle öyle. Ancak bazen öyle durumlar oluyor ki, tuz biber olmaktan çıkıp zehre dönüşüyor. Zehre dönüştürmeden önce bir kez daha düşünün. Çünkü karşınızdaki omzunuzu, sırtınızı yasladığınız bir insan. Sizi bu halinizle kabul etmiş bir insan. Kalbini kırmayın.

Ayrı Tatiller Yapın

Mesela hafta sonlarında ayrı takılın. Kadınlar “bizim kızlar” la takılsın, erkekler de “bizim çocuklar” la takılsın. Biraz ayrı kalın. Hem ilişkinizi gözden geçirirsiniz, hem de ayrı kaldığınız için partnerinizin değerini anlarsınız.

Hobilere Ortak Olun

Sevmediğiniz bir hobiyi partneriniz yapıyorsa ona engel olmayın. Arkasında durun. Aynı hobiyi siz de en azından deniyormuş gibi yapın.

Yatağa Öfkeli Girmeyin

Ortak yaşamın en önemli faktörüdür yatak. Yatağa girerken stresli düşünceleri atın kafanızdan. Çünkü partnerlerin birbirilerine karşı en samimi olduğu yerdir yatak odası.

Bazen Ayrı Uyumak İyidir

Saçma gelebilir ancak çok nadir de olsa ayrı uyuyabilirsiniz. Üstelik horlama, yorganın toplanması gibi bir sorun da olmaz.

Kesinlikle Dürüst Olun

Bazen küçük bir yalan söylersiniz. Ancak o yalan döner dolaşır başınıza patlar. O yüzden her zaman dürüst olun. Eşinizin onurunu küçük düşürecek yalanlar söylemeyin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN