Evliliğin Zorlukları

Evliliğin Zorlukları

Evlilik bir insanı en mutlu eden faktördür. Hele ki aşık olduğunuz insanla evleniyorsanız, dünyanın en mutlu insanı olabilirsiniz. Ancak evlilik her ne kadar mutluluk getirse de, verdiği mutluluk gibi getirdiği zorlukları da var.

Evlilikte bilhassa yeni çiftlerin karşılaştıkları en büyük zorluk, kendilerine ve eşlerine ayırdıkları vaktin dengesini tutturamamaktır. Bazen erkekler bazen de kadınlar, eşlerinin tüm vakitlerini kendilerine ayırmalarını isterler ancak kendi özel içi dünyasına sahip olması gerektiğini düşünen diğer eş, eşinin beklediği vakti ona sağlamakta zorlanır. Bu noktada eşinize hiç zaman ayırmamak veya onun istediği tüm vakti vermek pek de normal değil ve bunun dengesini yakalamak gerekiyor. Devamlı olarak birlikte vakit geçiren çiftlerin ilerleyen yıllarda birbirlerinden sıkılmaları mümkün olacaktır ve aynı zamanda kendilerinden de sıkılmaları olası görünmektedir.

Tabii ki maddi gelir ve giderleri düzenlemek de evliliğin zor yanları arasında. Kendi başınıza yaşarken veya ailenizle birlikteyken masraf etmediğiniz pek çok konuda artık masraflarınızın olacağını unutmamanız gerekiyor. Eşinizle çıkacağınız tatiller, çocuk yapma düşüncesi, ev kirası, işten atılma riski gibi onlarca farklı etken evliliğin ilk yıllarının maddi sorunlardan dolayı biraz sıkıntılı geçmesine sebep olur. Ayağınızı yorganınıza göre uzatarak evliliğin bu sorunlarının üstesinden kolayca gelebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN