Evde Yumurtayla Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Saç bakımı hiç şüphesiz hepimiz için çok önemli bir işlemdir. Sağlıklı ve uzun saçlar, canlı renklere sahip saçlar ve yağlı olmayan saçlar.. Hepimizin en çok istediği saç tipleridir. Ancak sadece istemekle bu tip saç modellerine sahip olamıyoruz. Düzenli olarak saç bakımı yapmak, yıkamak ve ilgilenmek gerekiyor. Saç bakımı konusunda sürekli olarak uzmanlara danışabilmekle birlikte, kendi yöntemlerinizle de evde saç bakımı yapabilirsiniz. Peki bununla ilgili ince noktalar nelerdir?

Yumurtayla Saç Bakımı

Yumurtalar protein bakımından en zengin olan gıda ürünlerinden birisidir. Gündelik hayatta da sürekli olarak kullandığımız yumurtaları, saç bakımında da kullanabiliriz. Protein zengini olması nedeniyle cansız, ölmüş ve dipleri güçsüzleşmiş saçlar için ideal bakım aracıdır. Ayrıca kuru saçlar için de kullanılabilirler. Yapmanız gereken işlem basit. 1 ya da 2 yumurtayı kırıp köpürene kadar çırpın, daha sonra saçınıza masaj yapar gibi uygulayın. Yumurtanın hem beyazını hem de sarısını mutlaka kullanın. Yaklaşık 30 dakika saçınız da beklettikten sonra saçınızı yıkayın. Ve unutmayın, bu işlemleri yaparken saçınız ne çok ıslak olmalı, ne de çok kuru olmalı.

Sıcak Su Kullanmaktan Kaçının

Saçlarınızı yıkarken sürekli sıcak su kullanmaktan kaçınmalısınız. Aşırı sıcak su saçlarınızı güçsüzlendirerek yıpratır ve dökülmelere neden olur. Bu yüzden aşırı sıcak su kullanımı uzmanlar tarafından önerilmemektedir. Buna dikkat etmeniz de yarar var.

Badem Yağı Kullanın

İçerdiği mineraller ve proteinler açısından saç bakımında oldukça etkili olan badem yağı, saç uçları ve kırılmalar ve için idealdir. Badem yağı saçınızı güçlendirerek kırıkların oluşmasını engeller, saç uçlarını da besleyerek dökülmelerin önüne geçer. Saçınızın uzunluğuna göre belirlediğiniz miktarı orta derece ateşte ısıtın. Ancak burada çok dikkat edin. Fazla ısıtıp yağı yakmayın. Daha sonra ısınan yapı hafif nemli saçlarınıza iyice masaj yaparak yedirin, saç diplerine değmesi çok önemli. 10 dakika kadar saçlarınıza uygulayın. Daha sonra 30-40 dakika geçsin ve saçınızı ılık suyla yıkayın. Bunu düzenli aralıklarla yapmanız Evde Saç Bakımı açısından hem kolay, hem pratik hem de kalıcı bir çözümdür.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN