Evde Su Buharı Banyosu

Evde Su Buharı Banyosu
Daha genç görünmek her insanın hayalidir. Özellikle de kadınların. Kliniklerde, güzellik merkezlerinde bulunan su buharı banyosu çok fazla vakit kaybı ve ekonomik kayıp oluşturabiliyor bazen. Çünkü su buharı banyosu gözenekleri açar, cildin hava almasını sağlar, derinin alt tabakasına nüfuz ederek ölü hücreleri temizler. Bu da sivilcelerin ve siyah noktaların temizlenmesi anlamına gelir. Dolayısıyla da pahalı bir yöntemdir. Ancak bu yöntemi evde aynı standartlarda uygulamak mümkün.
Öncelikle dikkatli olmanız konusunda sizleri uyarmalıyız. Zira buhar banyosu esnasında yüzünüzü buhara yakın tutarsanız cildinizde yanmalar meydana gelebilir. Mesafe 30 santim kadar olmalıdır. Üstelik buhar banyosu yapıldıktan sonra cilt sıkılaştırıcı kremler kullanılması tavsiye edilir. Bir de buhar banyosundan sonra sivilceleri sakın sıkmayın. Yüzünüzün her tarafına değılabilir.
Buhar Banyosu İçin Gerekli Malzemeler
• Su

• Suyu kaynatmak için derince bir kap
• Temiz bir havlu
• Saçlarınızı toplamak için lastik toka ve saç bandı
• Bir miktar rezene, okaliptüs, karakafes veya kekik
• Cilt tipinize uygun doğal yağlar( normal ciltler için sardunya yağı, kuru ciltler için menekşe yağı, yağlı ciltler için ardıç yağı kullanılabilir.)
Bir kabın içinde suyunuzu diğer malzemelerle karıştırıp, kaynadıktan sonra düz bir zemine bırakın. Saçlarınız toplayın, yüzünüzle temas etmesin. Havluyu başınıza yerleştirin ancak havluyu yerleştirirken havlu kabın etrafını da sarsın ki buhar sağdan soldan uçup gitmek yerine yüzünüze temas etsin. Yüzünüze buhara 30 santim yaklaştırdıktan sonra gözlerinizi kapatın, gözler buhardan etkilenmesin. 10 dk bekleyin.
Bu süreden sonra yüzünüzü alkolsüz tonikle temizleyin. Bazı siyah noktalar dışarı taşacaktır. Onları da temizleyin. Eğer temizlenmeyenler varsa onlara karışmayın, sonraki uygulamalarda hepsi temizlenecektir kendiliğinden. Düzenli uygulamayı ihmal etmeyin. Böylece daha güzel ve genç ciltlere sahip olabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN