Evde Nikah Şekeri Yaparak Para Kazanmanın Yolu

Nikah şekeri işi; çeşidi çok fazla olan, kıymeti artık bilinmeyen bir sektör. Çin’den getirilen en ucuz malzemelerle yapılıp insanların düğünlerinde “olsun da nasıl olursa olsun” dediği bir hale geldi. Ama internet ve sosyal medyadan yaptığım araştırmalara göre de bu işi evinden yürüten, maliyetini kendi yetenekleriyle daha da fazla düşüren ve yüksek gelir elde eden insanlar var. “Peki hal böyleyken biz de bu işi yapabilir, yeterli kazancı elde edebilir miyiz? ” seslerini duyar gibiyim.

Nikah şekerinde en büyük önem elbette ki farklılık. Son dönem düğünlerinde ya da kokteyllerde rastladığım nikah şekerleri cam kavanozların içinde bal, kahve, şeker şeklinde. Ya da yine cam şişeler içine konmuş renkli kolonyalar veya banyo tuzları, üzerine gelin ve damadın adının yapıştırıldığı ucuz ama hoş görünen ojeler, parfümler, kremler… ve daha neler neler. İçine badem şekeri koyduğumuz tül parçaları artık yerini otantik ve minyatür el aynalarına, yüzük kutularına, kadife keselere bıraktı. Kötü mü oldu? Bence gayet güzel bir değişim. Biraz batılılaşsak da evdeki tül yığınları, yerine buz dolaplarımızda ya da evimizin herhangi bir yerinde dekoratif amaçlı kullandığımız süslere bıraktı yerini.

Peki nasıl yapıp nasıl satıyorlar bu şekerleri? İşte burada tamamen girişimcilik ruhunuzu ve zekanızı ortaya koymalısınız. Öncelikli olarak ihtiyacınız olan şey elbette ki maliyeti düşük malzeme. Sarf malzemelerini internet ya da yaşadığınız ildeki toptancılardan temin edebilirsiniz. Az önce saydığım objeler dışında pek fazlası buralarda mevcut. Malzemeniz geldikten sonra önemli olan sağ kolunuz elbette ki “silikon tabancası ve mermileri”. Silikon tabancası ve silikon çubuklar bu alanda en önemli materyal. Malzemenizi ve silikon tabancanızı temin ettikten sonra siz harikalar yaratmaya başlarken ben de nasıl pazarlayacağınızı anlatacağım.

Her şey tamam. Nikah şekerleriniz için örnek araştırması yaptınız, numuneleriniz hazır, satmak için sabırsızlanıyorsunuz. Peki şimdi ne olacak? Müşteriyi nereden bulacaksınız? İşte burada elinizin altındaki internet ve sosyal medya hesapları devreye girecek. Kendinize ürünlerinizi sergileyebileceğiniz bir sayfa açıp buradan tanıtımınızı ve yaptığınız işleri sergileyeceksiniz. Fiyat yazmamanız iyi olur çünkü; merak uyandırmak satışın bir parçasıdır. Böylelikle müşterilerinizi daha rahat safınıza çekebilirsiniz.

İkinci bir aşama ise şehrinizdeki fotoğrafçılar ve düğün salonları. Davetiyeciler de olabilir elbette. Yaptığınız numunelerin bulunduğu bir katalog ya da broşür bastırabilir üzerine de ilgi çekici bir kartvizit hazırlatabilirsiniz. Şimdi sıra geldi bunları fotoğrafçılara, düğün salonlarına ve davetiyecilere bırakmaya. Numunelerinizi tabi ki de davetiyeciye bırakın. Sergilemesi kolay olacaktır.

Gelin ve damat düğün öncesi mutlaka dış çekim yaptıracağından fotoğrafçı ile anlaşmaya gidecek, düğün salonu için de salon sahibiyle görüşecektir. İşte burada devreye kartvizit ve broşürler giriyor. Hele bir de web siteniz varsa tadından yenmeyecek emin olun. Böylelikle kartvizit ve broşürde web sitenizin adını paylaşacak, belki e-ticaret yöntemi ile sipariş alacaksınız, belki de yüz yüze. Hatta ve hatta daha çok telefonla. Unutmayın ürettiğinizi pazarlamak tamamen zeka işi. Siz de zekanızla para kazananlardan olabilir, ileride bunu bir dükkan ya da mağaza boyutuna taşıyabilirsiniz. Heyecanla çarpan kalpleri duyabiliyorum. Şimdiden bol kazanç ve bol şanslar…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN