Estetik Ameliyatta Zarar ve Risk Faktörleri

Estetik Ameliyatta Zarar ve Risk Faktörleri
Teknoloji geliştikçe ve ucuzladıkça insanlar güzelleşmek ve gençleşmek adına daha farklı yöntemlere başvuruyorlar. Bunlardan biri de hiç şüphesiz ki estetik ameliyatlar. Eskiden maliyetleri yüksek olduğu için küçük bir kesim tarafından tercih edilen ameliyatlar, maliyetlerin düşmesiyle beraber daha geniş alanlara yayıldı.
Şu bir gerçek ki; estetik ameliyatlar her zaman risk taşırlar. Ancak göğüs büyütme-küçültme veya burun estetikleri çok az riskli olmalarına rağmen, yağ aldırma operasyonları dokulara zarar veribileceğinden dolayı çok risk taşımaktadırlar.
Estetik operasyonlarda zarar görmemek için uzman doktorlarla çalışmalı, sadece bir doktorun vaatlerine inanılmamalıdır. Çünkü bazı doktorlar daha çok kazanç elde edebilmek için insanlara türlü türlü vaatler vermekteler. Operasyon öncesi birden fazla doktorla görüşülmeli, görüşlerinin tutarlı olup olmadığına dikkat edilmelidir. Bir diğer faktör de, vücudunuzda var olan değişik genetik hastalıklar, estetiğin etkisiyle hızla yayılma gösterebilirler. Bu sebeple estetik kararı alınmadan önce bu hastalıklara nasıl etki edeceği çok derinlemesine araştırılmalıdır.
Estetik yaptırırken, doktorların tavsiyeleri dikkate alınmalıdır elbette. Kişi, acele karar vermemelidir. Ne istediğini bilmelidir. Doktorlar bazen hastaları memnun etmek için uzmanlık alanlarının dışındaki eylemelere de kalkışabilirler. Bu sebeple operasyonlardan sonra çok ciddi rahatsızlıklar görülebilmektedir. Bu sebeplerden dolayı, estetik ameliyat yaptırırken dikkatli olunmalı, her doktorun abartılı vaatlerine inanılmamalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN