En İyi Telefon Markası Hangisi ?

İşte Markalara Göre Akıllı Telefon Firmaları

Bazı kişilerde yerleşmiş bir marka kullanımı vardır. Mesela yalnızca Nokia kullanır, yazılım ve donanımına aşina olmuştur. Ama bazı kişiler de bir ürün almadan önce her markayı didik didik araştırır. Bu yüzden şu an Türkiye’de en fazla kullanılan, mobil teknolojide en üst sıralara yerleşmiş 5 markayı kısaca inceleyeceğiz.

Apple

Aplle model serisini 1 ana model 1 ara model piyasaya sürerek devam ettiriyor. Tasarım konusunda çok iyi olmasına karşın son zamanlarda ortaya çıkan basit yazılım ve donanım hataları bulunuyor. Avantajları: Prestijli bir marka olması, basit ara yüz kullanılması ve tasarımı. Dezavantajları: iTunes yazılımından kurtulamaması, Androide kıyasla dar hareket alanının olması.

Samsung

Samsung donanım deyince hakikaten çılgın işler yapıyor. Donanıma söyleyecek laf yok. Hatta yazılım konusu da öyle. Kimi zaman çok basit hatalar veriyor fakat kişiye uzun süre kullanım için çok şey vadediyor. Yalnız sağlamlık konusunda biraz daha çalışması gerekiyor. Avantajları: Ergonomiktir, güncellemeler hızlı gelir, donanım olarak çok iyidir, ufak yazılımlarla güzel işler yapar. Dezavantajları: kedisine özgün bir tasarımı yok ve ara yüzü fazla karışık.

HTC

Sağlam kasa denilince ilk akla gelen markalardan biridir. Selfie çılgınlığını göz önünde tutan firma kameralara ağırlık vermeye başladı. Ama tasarım konusunda yenilikten yana gibi durmuyor. Avantajları: Donanım konusunda ortalamanın üzerinde devam ediyor, işlevsel kilit ekranı var ve güncellemeler gayet hızlı geliyor. Dezavantajları: Menüsü biraz karışık, tasarım konusunda çok zayıf.

Sony

Sony için tam bir görsel şölen diyebiliriz. Tasarım olarak mükemmel bir seviyede ilerliyor. Birazcık da güncellemeler hızlı gelse daha güzel olacak. Avantajları: Rakiplerine gore daha ekonomik olması, iyi derecede ekran kalitesi, sürekli yenilenen tasarımı ve multimedya kullanımı için ideal olması. Dezavantajları: Oyun severler için yetersiz performansı ve güncellemelerin gecikmesi.

Nokia

İlk ürettiği telefonlardan bu yana değişmez prensibi sağlamlığı olan Nokia, sağlamlığın dibine vururken telefonların fazla ağır olmasına sebep oluyor. Ayrıca kullandığı işletim sistemi biraz yavaş kalıyor ama Windows Phone 8 her şeyi değiştirebilir. Avantajları: Basit ara yüzü, sağlamlıkta uç noktaya erişmesi ve kamerasının rakip markalarda ki denk telefonlara göre oldukça iyi olması. Dezavantajları: Symbian işletim sistemine devam etmesi ve fazla ağır olması.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN