En hızlı kilo verme yöntemleri, en çabuk nasıl kilo verilir?

Hızlı zayıflama yöntemleri, hızlıca nasıl kilo verilir, çabuk zayıflama yolları, acil zayıflatan yöntemler, hızlı zayıflatan yiyecekler, hızlı kilo verme yolları.

Söz konusu diyet ve kilo verme olduğunda çoğumuz sabırsız davranıyoruz kabul edelim. Herkes bir an önce sonuca ulaşmak istiyor. Hızlı kilo verme yolları ile işiniz daha da kolaylaşabilir. Bu küçük ipuçları kilo verme sürecinde sizin en büyük yardımcınız olacaktır.

Kilo vermenin mantığı şu şekildedir: Aldığınız kaloriden daha çok kalori harcarsanız kilo vermiş olursunuz. Ama bunun için illa aç kalmanız gerekmez. Yediklerinize dikkat etmeniz ve bazı gıdalardan uzak durmanız bile büyük bir fark oluşturacaktır. Öncelikle çoğu diyette ya da sağlıklı yaşam programlarında bahsedildiği gibi şekerden mümkün olduğunca uzak durun. Kalori değeri yüksek olmasının yanı sıra yararları düşüktür. Sebze ve meyvelerden gelen doğal şekerden bahsetmiyorum burada söz konusu olan hazır gıdalardan ya da içeceklerden gelen rafine şeker.  Protein ağırlıklı beslenmek kilo verme sürecini hızlandırmaya yardımcı olur. Proteinli gıdalar sizi daha uzun süre tok tutar. Açlık hissetmeden diyeti daha kolay gerçekleştirebilirisiniz. Ayrıca enerjinin yağ depolarından sağlanmasına yardımcı olurlar, bu da yağların yakılması yani zayıflamak demektir.

Porsiyon kavramı kişiden kişiye değişiyor, bu da diyetlerdeki büyük yanılgılardan. Porsiyonlarınızın ölçülerine dikkat edin. Diyetteki porsiyon miktarı üzerinde oynamanız diyetin faydalarını azaltarak kilo verme sürecini yavaşlatabilir.

Hızlı kilo verme yolları sadece diyetten ibaret değildir. Tek başına diyet sadece bir noktaya kadar etkili olur, sizi kesin amacınıza ulaştırmayabilir. Kilo vermek için diyetin bir egzersiz programı ile desteklenmesi gerekmektedir. Egzersizler vücudunuzdaki yağların yakılmasına yardımcı olurlar bunun yanında vücudunuzun şekle girmesinde de etkilidirler. Egzersiz konusunda eğer önceden çok egzersiz yapmadıysanız ve alışkın değilseniz önce hafif olanlarla başlayın ki vücudunuz çok zorlanmasın. Yürüyüş gibi hafif egzersizler başlangıç için yeterlidir.

Öğün atladığında çoğu kişi daha az kalori aldığını ve daha çabuk kilo vereceğini zannediyor. Ancak bu büyük bir yanılgıdır ve bunu yanında sağlıksızdır da. Öğün atladığınızda açlık başlar ve vücudunuz kendisi için gereken enerjiyi temin edemez hale gelir. Bu da metabolizmanızın yavaşlaması demektir. Metabolizmanın yavaşlaması da kilo vermede istenmeyen bir durumdur çünkü kalori yakmak metabolizmanızı hızlandırmanızdan geçer.  Tüm bu ufak detaylara dikkat etmek size büyük fayda olarak geri dönecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN