En belirgin hamilelik belirtileri nelerdir?

Hamilelik belirtileri nelerdir, en belirgin hamilelik belirtileri, hamile olduğumu nasıl anlarım, hamilelik nasıl anlaşılır, hamilelik belirtileri, hamilelik nasıl belli olur, hamile miyim nasıl anlarım?

Hamilelik Belirtileri

Hamilelik hiç şüphesiz bir bayanın başına gelebilecek en güzel bir şeydir. Öyle ki büyük bir aşkın meyvesi, aileye yeni bir bireyin katılması ve sevimli küçük bir varlığın habercisidir. Hamile bayanlar genel olarak bakıldığında o 9 aylık süreç içerisinde rahatsız, sinirli ve asabi tavırları ile dikkat çekerler. Bazı bayanlar ise ilk günler de bu tavırları takınırlar, ancak bunun bir hamilelik belirtisi olduğunu anlamazlar. Şimdi dilerseniz belli başlı hamilelik belirtileri nelerdir bunlara bir göz atalım.

Hamile olduğumu nasıl anlarım

Yorgunluk

Hamileliğin en temel belirtilerindendir. Normal şartlar altında ve sıradan günleriniz de olmayan yorgunluk ve yorgunluk hissi sıklaştıysa ve yakanızdan düşmüyorsa hamile olma ihtimaliniz vardır. Çünkü hamile kaldığınız da vücudun metabolizması tamamen değişir ve yükü artar. Metabolizma hem sizi hem de bebeğinizi beslemek için 3 kat daha fazla çalışır. Bu da doğal olarak size yorgunluk hissi getirir.

Mide Bulantısı ve Kusma

Tüm dizi ve filmlerden de bildiğiniz gibi mide bulantısı ve kusma temel hamilelik belirtileri arasında yer alır. Aslına bakıldığında bir çok kusma ve mide bulantısının hamilelik ile alakası yoktur. Çünkü çoğu zaman bu yediğiniz bir şeyin dokunması ile de olabilir. Ancak yorgunlukla birleşik kusma ve mide bulantısı varsa, tebrikler hamilesiniz.

Sık Sık İdrar Çıkarma

Normalden çok fazla tuvalet ihtiyacınız oluşuyorsa bu da hamilelik belirtisi olabilir. Çünkü normalden 3 kat daha hızlı çalışan metabolizma, dışkıları çıkarmak için de hızlı çalışacaktır. Bu da sizin için sık sık lavabo ihtiyacı doğuracaktır. Dolayısı ile hamile olma ihtimaliniz çok yüksek olacaktır.

Baş Dönmesi

Ara sıra gelen baş dönmesi de hamilelik belirtileri arasında yer alır. Bu baş dönmeleri gün içerisinde birkaç kez tekrarlıyor, başladığında birkaç dakika sürüyorsa hamile olup olmadığınız konusunda bir kanıya varabilirsiniz. Mide bulantısının yanında baş dönmesi de gerçekleşiyorsa eğer kesinlikle hamile olduğunuza işarettir.

Değişen Ruh Halleri

Ruh haliniz sık sık değişiyor, bir iyi, bir kötü mü hissediyorsunuz. Tüm bunları yaparken yorgun ve bitkin hissediyor, bir de baş dönmesi mi yaşıyorsunuz? Kesinlikle hamilesiniz. Hamilelik esnasında bu saydıklarımızı aynı anda ya da bir birbirine yakın zamanlarda yaşıyorsanız hamile oldunuz anlamına gelmektedir. Hemen test etmeli ya da doktora gitmelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN