Elma diyeti nasıl yapılır, elma diyeti zayıflatır mı?

Elma diyeti nasıl yapılır, elma diyeti zayıflatır mı, elma diyeti işe yarıyor mu, elma diyeti ile zayıflama.

Elma diyeti son zamanların popüler diyetleri arasındadır ve bir çok kişi olumlu sonuçlar aldığını söylemektedir. Hızlı kilo verdiren diyetlerden biridir yani şok diyet denebilir. Bir haftada 5 ya da 6 kilo zayıflayacağınızı vaat etmesiyle ilgi çekicidir. Şok diyetlerin vücutta yorgunluk, halsizlik gibi yan etkileri olduğunu bilmelisiniz. Elma diyeti adından da anlaşılacağı gibi elma ağırlıklı bir diyettir, yardımcı gıdalar azdır. Elma diyeti ile elmada bulunan enzimlerin özelliğinden faydalanarak hızlı kilo vermek hedefleniyor. Elma diyetinde kullanılan elmanın türü de oldukça önemlidir ve bunun için sadece yeşil elma kullanılmaktadır. Elma diyetinde tüketilmesine izin verilen ikinci şey ise yeşil çaydır. Diyette istediğiniz zaman yeşil çay içmenize izin verilmiştir. Bu konuda herhangi bir sınırlama yapılmamıştır. Günlük olarak tüketilecek yeşil elma miktarları şu şekildedir:

1.Gün : 1 kg yeşil elma

2.Gün: 1,5 v

3.Gün: 2  kg yeşil elma

4.Gün: 1,5 kg yeşil elma

5.Gün : 1 kg yeşil elma

6.Gün : 1 kg yeşil elma

Elma diyeti 6 günlük bir program şeklinde uygulanır. Ve elma harici bir şeyler yiyeceğiniz tek öğün kahvaltıdır. Kahvaltı 6 günün her biri için aynıdır ve şu şekildedir:

Elma Diyeti Kahvaltısı

  • 2 dilim kepekli ekmek
  • 1 fincan şekersiz çay ya da yeşil çay
  • 1 adet haşlanmış yumurta
  • 1 kibrit kutusu kadar peynir(az yağlı olmalı)
  • 4-5 adet zeytin
  • Domates
  • Salatalık

Kahvaltınızda bu menüyü tüketerek güne başlayacaksınız. Bunun sonrasında 2 saat aralıklarla yeşil elma yiyin. Bu aralıklarla tüketmeniz gereken elma miktarını aldığınızdan emin olun.

Bazı durumlarda elma diyeti tehlikeli olabilir. Mide asidinize uygun olarak elma seçmelisiniz. Mide asidi düşük olanlar ekşi elma yüksek olanlar ise tatlı elma kullanmalılar. Bu diyet şok diyet olduğundan doktor gözetiminde yapılması daha faydalıdır. Ayrıca her şok diyette olabileceği gibi yorgunluk, halsizlik gibi belirtiler baş gösterebilir. Bu konuda doktora danışabilirsiniz. Sonuçların kişiden kişiye değiştiğini unutmayın. Çünkü herkesin metabolizma hızı farklıdır ancak genel olarak 6 günde 5-6 kilo verilmektedir.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN